Google Sky

Tagy:  Google Sky, Google, GoogleSky, Google Sky download, Google Skype, Google Sky ke stažení, Google Skay, Google Ski, www.google.sky

Google Sky

Google Sky úvod

Společnost Google opravdu nelení a po velikém boomu populárně naučné aplikace Google Earth si bere na svá bedra novou výzvu s názvem Google Sky. Název Google Sky si hodně lidí plete a zkomolilo ho na Google Skype.

Google SkyGoogle Sky

O co jde?

Google Sky je v podstatě nadstavba programu Google Earth, ovšem nejde o nic menšího než o přidání propracovaných map známého vesmíru k již těm pozemským. Celkově Google Sky obsahuje na 100 milionů různých hvězd a přes 200 milionů galaxií, což je opravdu unikátní. Ovládání je stále stejně pohodlné a přehledné, takže ani úplný nováček se díky českým menu neutopí v nastavení. Google Sky obsahuje 7 nových informačních vrstev o kterých si povíme něco víc.

Souhvězdí – jak už název říká, jde o zobrazování souhvězdí s českými názvy Astronomie v domácích podmínkách – vrstva obsahuje souhrnné a detailní informace o hvězdách, galaxiích a třeba mlhovinách, to vše ve srozumitelné formě. Tyto údaje nemají český překlad. Hubblova přehlídka – zde na vás čeká 129 hi-res (ve vysokém rozlišení) snímků pořízených Hubblovým teleskopem Měsíc – zobrazuje lunární animaci pozic a fází Měsíce po dobu 2 měsíců Planety – Vrstva zobrazí všech 7 planet sluneční soustavy a jejich pozice v následujících 2 měsících Uživatelův průvodce galaxiemi – virtuální prohlídka hvězdné oblohy podle definované trasy Život hvězdy – vrstva vám dokonale popíše a znázorní celý životní cyklus hvězd

Google Sky-program obsahuje neuvěřitelné množství informacíGoogle Sky-program obsahuje neuvěřitelné množství informací

Vzhůru ke hvězdám

Google Sky je naprosto skvělým doplňkem k aplikaci Google Earth a přitom je tento balík distribuován stále zcela zdarma. Pro amatérské astronomy a dítka školou povinné doporučuji tento program jako neocenitelnou učební pomůcku a pro všechny ostatní už jen pro ten pocit, že se můžete podívat alespoň virtuálně tam, kam se naprostá většina z nás nepodívá…

Google Sky (free verzi Google Earth 4.2) ke stažení zde:
Google Sky download

Kup Earth Explorer Full – realistická 3D mapa světa 

Článek Google Sky byl publikován 4. září 2007 v 13.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  8. Ochránit své obydlí můžete třeba i pomocí moderních kamer
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!