Google Sky

Tagy:  Google Sky, Google, GoogleSky, Google Sky download, Google Skype, Google Sky ke stažení, Google Skay, Google Ski, www.google.sky

Google Sky

Google Sky úvod

Společnost Google opravdu nelení a po velikém boomu populárně naučné aplikace Google Earth si bere na svá bedra novou výzvu s názvem Google Sky. Název Google Sky si hodně lidí plete a zkomolilo ho na Google Skype.

Google Sky

O co jde?

Google Sky je v podstatě nadstavba programu Google Earth, ovšem nejde o nic menšího než o přidání propracovaných map známého vesmíru k již těm pozemským. Celkově Google Sky obsahuje na 100 milionů různých hvězd a přes 200 milionů galaxií, což je opravdu unikátní. Ovládání je stále stejně pohodlné a přehledné, takže ani úplný nováček se díky českým menu neutopí v nastavení. Google Sky obsahuje 7 nových informačních vrstev o kterých si povíme něco víc.

Souhvězdí – jak už název říká, jde o zobrazování souhvězdí s českými názvy Astronomie v domácích podmínkách – vrstva obsahuje souhrnné a detailní informace o hvězdách, galaxiích a třeba mlhovinách, to vše ve srozumitelné formě. Tyto údaje nemají český překlad. Hubblova přehlídka – zde na vás čeká 129 hi-res (ve vysokém rozlišení) snímků pořízených Hubblovým teleskopem Měsíc – zobrazuje lunární animaci pozic a fází Měsíce po dobu 2 měsíců Planety – Vrstva zobrazí všech 7 planet sluneční soustavy a jejich pozice v následujících 2 měsících Uživatelův průvodce galaxiemi – virtuální prohlídka hvězdné oblohy podle definované trasy Život hvězdy – vrstva vám dokonale popíše a znázorní celý životní cyklus hvězd

Google Sky-program obsahuje neuvěřitelné množství informací

Vzhůru ke hvězdám

Google Sky je naprosto skvělým doplňkem k aplikaci Google Earth a přitom je tento balík distribuován stále zcela zdarma. Pro amatérské astronomy a dítka školou povinné doporučuji tento program jako neocenitelnou učební pomůcku a pro všechny ostatní už jen pro ten pocit, že se můžete podívat alespoň virtuálně tam, kam se naprostá většina z nás nepodívá…

Google Sky (free verzi Google Earth 4.2) ke stažení zde:
Google Sky download

Kup Earth Explorer Full – realistická 3D mapa světa 

Článek Google Sky byl publikován 4. září 2007 v 13.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!