Sousedé.cz – Ambiciózní projekt pro lepší spojení všech z místa bydlení

Tagy:  sousedé.cz, sousede.cz, sousede, cz

Sponzorované odkazy

Sousedé.cz – Ambiciózní projekt pro lepší spojení všech z místa bydlení

Zhruba před rokem vzniknul velmi ambiciózní projekt s názvem Sousedé.cz. Tento projekt je určen všem občanům, aby je informoval o aktualitách z okolí jejich bydliště, sociální vybavenosti, nebo například o chystaných kulturních akcích. Zvláště pak je určen předsedům sdružení vlastníků jednotek či bytových družstev pro jednoduchou komunikaci, řešení problémů, sdílení názorů, aj. s členy sdružení.

Titulní stránka sousede.cz

Titulní stránka sousede.cz

Portál Sousedé.cz slouží pro jednodušší komunikaci mezi obyvateli v okolí místa bydliště – mezi sousedy. Takovýto spolek uživatelů založí své vlastní sdružení, ve kterém soukromě může komunikovat a hromadně tak řešit problémy, které je v okolí svého bydliště trápí, pořádat ankety (hlasování), organizovat schůze, plánovat akce, sdílet soubory a fotografie z akcí, aj. Snadno, rychle a efektivně tak tedy můžete členy vašeho sdružení informovat o nastávajících změnách.

Společenstvo

Společenstvo může vytvořit každý uživatel a pozvat do něj své sousedy, či jiné obyvatele v okolí svého bydliště. Společenstvo je uzavřená oblast, do níž mají přístup jen osoby, kterým je přístup povelen zakladatelem spolku.

Mezi základní funkce společenstva patří:

 • Nástěnka – rychlé vzkazy členům
 • Kalendář akcí – co se chystá (například schůze)
 • Dokumenty a články – zápisy ze schůzí, infomační materiály,…
 • Kontakty
 • Ankety a plánovače – hlasování na dané téma
 • Fotogalerie – fotografie ze schůzí, akcí či jiné
 • Diskuzní fórum
 • Osobní stránka

Společenstvo je určeno zejména předsedům sdružení vlastníků jednotek, bytových družstev či předsedům podobných spolků a sdružení, kteří tímto způsobem mohou pohodlně a snadno komunikovat s členy.

Kalendář plánovaných akcí

Kalendář plánovaných akcí

Mimo ankety shledávám zajímavou funkcí plánovač, ve kterém se každý člen může vyjádřit k danému termínu (například schůze).

Příklad plánovače

Příklad plánovače

Výbornou funkcí je sdílení souborů a fotografií. Snadno tak správci mohou uveřejnit různé administrativní dokumenty, zápisy ze schůzí či například fotografie ze společných akcí.

Sdílení dokumentů

Sdílení dokumentů

Miniweb

Spolu se společenstvem je propojená funkce Miniweb, s níž lze snadno a bez jakýkoliv znalostí vytvořit malé internetové stránky s doménou druhého řádu (domena.sousede.cz) se soukromou i veřejnou částí. Poslouží tak dokonale menším obcím a spolkům k vytvoření svých vlastních stránek.

Veškerá editace obsahu se obejde bez jakýkoliv znalostí programovacích jazyků či stahování dodatečných programů.

Ostatní funkce

Pokud nejste členem žádného sdružení, nezoufejte. I pro obyčejného vlastníka bytu či domu jsou přichystány užitečné funkce. Těšit se můžete z aktuálních informací o dění z okolí vašeho bydliště. Velmi potěší informace o kulturních akcích či o sociální vybavenosti (školy, sportoviště, pošty, policie apod. v okolí bydliště). Zejména informace o sociální vybavenosti jsou velmi vhodné pro nově přistěhované do města či pro mladší lidi. Snadno tak získáte informace, kde se jaká instituce nachází.

Informace o sociální vybavenosti

Informace o sociální vybavenosti

Podle místa vašeho bydliště je vám nabídnuta možnost kontaktovat své sousedy a domluvit si tak například schůzku.

Odměna za používání služeb

Přesně tak. Portál rozděluje část ze svého reklamního zisku mezi nejaktivnější společenstva, aby tak dal najevo, používání jejich služeb se vyplatí. Odměnu si družstva mohou nechat vyplatit nebo ji darovat na podporu sdružení Naděje, či Nový Prostor – oba tyto projekty se věnují podpoře lidí bez domova

Závěrem

Projekt Sousede.cz je bezesporu velmi ambiciózní a troufám si tvrdit, že v budoucích letech se stane hojně využívaným nástrojem pro komunikaci a správu členů bytových sdružení či jiných spolků. Bohužel však velkou brzdou je pochopitelná počítačová negramotnost zejména starších lidí, kteří takovéto spolky často organizují a udržují při životě. Naopak tato elektronická podoba by mohla vzbudit větší zájem u mladších lidí, kteří nejsou ochotni tyto záležitosti řešit osobně.

O přínosu portálu Sousede.cz svědčí ohlasy uživatelů, zejména různých předsedů sdružení vlastníků jednotek či bytových družstev, poněvadž pro ně se jedná o velmi rychlou, snadnou, levnou a efektivní komunikaci s členy. Mimo jiné kvalitě webu svědčí i pěkné a přehledné zpracování rozhraní.

Sponzorované odkazy:

Článek Sousedé.cz – Ambiciózní projekt pro lepší spojení všech z místa bydlení byl publikován 23. ledna 2011 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 3. Wikipedia online encyklopedie
 4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 5. Katastrální mapy online
 6. Smajlíci
 7. MP3s.Nadruhou.net
 8. iVysílání – online televizní archiv České televize
 9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!