Jak na státní maturitu s pomocí internetu

Tagy:  maturita, státní maturita, nová maturita, zkouška z dospělosti, český jazyk, matematika, ministerstvo školství, vzorečky, gramatika, povinná četba

Sponzorované odkazy

Jak na státní maturitu s pomocí internetu

I letos se jako každoročně tisíce studentů připravuje na složení tzv. zkoušky z dospělosti. Letos to však budou mít v mnohém jiné než-li jejich vrstevníci z letech předešlých. Po několikaletých odkladech dalo Ministerstvo školství zelenou státním maturitám. My se Vám v tomto článku pokusíme poradit, kde zjistit všechny důležité informace k nové maturitě, a kde na internetu najdete vhodné stránky pro studium a čerpáni informací.

Všeobecné informace ke státní maturitní zkoušce

Kolem nastávajících maturit je stále mnoho nejasností a dezinformací, proto Ministerstvo školství zřídilo speciální stránku, kterou najdete na adrese Novamaturita.cz. Tyto stránky publikují všechny novinky se státní maturitou spjaté, naleznete na nich všechny důležité informace, ať už třeba proč bylo třeba stávající maturitní zkoušky nahradit jednotnými státními maturitami, nebo jak budou jednotlivé testy probíhat a kolik je potřeba získat procent pro zdárné zvládnutí zkoušky.Můžete si zde stáhnout zadání k jednotlivým částem statní maturity, které byli použity při generální zkoušce. Na stránkách se navíc nachází soutěž pro studenty o velice zajímavé ceny, která otestuje vaše znalosti nejen z jednotlivých předmětů,ale i ze znalostí o statní maturitě.

20 %C5%A1kolstv%C3%AD.JPG" alt="Oficiální stránky k maturitě">

Jak úspěšně zvládnout maturitní zkoušku z matematiky?

Matematika je podle mě předmět, který se nedá našprtat. Pro zdárné splnění matematických příkladů je třeba je důkladně pochopit. Jedině čím můžete zvýšit své šance na úspěch je neustále počítání příkladů. Vhodné matematické úlohy jsem objevil na stránce Math.muni.cz, kde najdete rozmanité typy matematických úloh a samozřejmě nechybí zde ani správné řešení. Další, co je určitě třeba si zopakovat jsou matematické vzorečky. Ty jsou pěkné zpracované například na stránkách Matematickevzor­ce.kvalitne.cz. Jako poslední zdroj a zřejmě i nejkvalitnější uvedu všem dobře známou Wikipedii.org, kde se rovněž dají najít matematické vzorečky a k tomu i jednotlivé postupy k řešení různých matematických úloh.

Matematika

Jak na úspěšné zvládnutí cizího jazyka?

Máte na výběr z mnoha cizích jazyků (francouzský, španělský nebo ruský jazyk). Drtivá většina studentů bude skládat maturitu z anglického nebo německého jazyka. Pro začátek vám zde uvedu odkaz na velmi známý a oblíbený Google překladač. Jedná se asi o nejlepší překladač, který je skvělý pro učení jednotlivých slovíček, popřípadě celých frází. Pro ty studenty jenž si zvolili anglický jazyk doporučuji stránku E-gramatica.com, kde najdete všechna gramatická pravidla. Další, velmi užitečnou věcí na těchto stránkách jsou testy, které jsou velmi kvalitně zpracované.Pro studenty, kteří si vybrali, že odmaturují z německého jazyka, uvedu stránku Nemeckagramati­ka.wz.cz, na které naleznete veškerou německou gramatiku, alternativou této stránky je web Nemecky-jazyk.cz.

Německá gramatika

Jak na český jazyk?

Každému studentovi je dán seznam knih, ze kterých si má vybrat alespoň 20 děl světových a českých autorů k povinné četbě. 20 knih je ovšem pro většinu studentů celkem velký oříšek. Proto je dobré, si o dané knížce zjistit co nejvíce. Cesky-jazyk.cz je internetová stránka, kde naleznete ke každé knize z povinné četby důležité informace. Ke každé knize existují referáty od více uživatelů. Obsažené informace bývají vcelku kvalitní a určitě zde lze najít materiál abyste byli připraveni o knize 15min hovořit. Ke gramatické části doporučuji stránku Ocestine.cz, kde je možno si zopakovat veškerá pravidla našeho rodného jazyka a najdeme zde i nějaké testy, kde si vaše znalosti můžete ověřit.

Český jazyk

Nebojte se státní maturitní zkoušky

Doufám, že vám předešlé řádky budou užitečné, jistě na maturitu se dá připravit i mnohem lépe, ale všechny možnosti přípravy, které zde uvádíme jsou zcela zdarma a tudíž dostupné pro všechny.

Všem studentům, kteří budou v tomto roce maturovat, přeji mnoho štěstí a hlavně pevné nervy.

Sponzorované odkazy:

Článek Jak na státní maturitu s pomocí internetu byl publikován 15. února 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!