GMail Backup – Ochraňte své e-maily

Tagy:  GMail Backup, GMail Back up, Google Mail, záloha, e-mail, mail, Google, email, bezpečnost

Sponzorované odkazy

GMail Backup – Ochraňte své e-maily

I takovému velikánovi jako je Google se mohou stát nemilé vÄ›ci, jako je napÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad ztráta drahocenných dat uÃ…¾ivatelÃ…¯ Google sluÃ…¾eb. NÄ›kolik tisíc uÃ…¾ivatelÃ…¯ tak pÃ…™ijde o svá data a snad nemusím nijak zvlášÅ¥ rozvádÄ›t, Ã…¾e se nejčastÄ›ji jedná o elektronickou poÃ…¡tu. Chcete-li udrÃ…¾et své e-maily zcela v bezpečí čtÄ›te dále.

Logo GMail Backup

Logo GMail Backup

GMail Backup pod drobnohledem

I mistr tesaÃ…™ se nÄ›kdy utne, coÃ…¾ platí i v podání gigantického Googlu. A kdyÃ…¾ si človÄ›k Ã…™ekne, Ã…¾e by mÄ›la záloha být provádÄ›na v nÄ›kolika stupních, i zde se mÃ…¯Ã…¾e stát chyba. A mezeru, kterou občas zvrhlí Ã…¡otci zaplní kujíce nÄ›jakou tu neplechu, mÃ…¯Ã…¾e místo nich zaplnit právÄ› aplikace GMail Backup. Je to vlastnÄ› malá desktopová aplikace ukládající zálohu elektronické poÃ…¡ty z GMailu. Kupodivu ji nemá na svÄ›domí sám Google, ale česká parta programátorÃ…¯. KonkrétnÄ›ji jsou dva – Jan Ã… vec a Filip Jurčíček. Aplikace je zcela zdarma a díky českým koÃ…™enÃ…¯m také v ÄeÃ…¡tinÄ› i s pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padnou podporou, samozÃ…™ejmÄ›. UmoÃ…¾Ã…ˆuje velmi rychlou a jednoduchou zálohu. Není problém tuto zálohu jak vytvoÃ…™it, tak i jednoduÃ…¡e vyvolat pÃ…™i pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padné „stávce“ serverÃ…¯. O tom ale pozdÄ›ji. Mnozí z vás by jistÄ› ocenili také zálohu dat z ostatních sluÃ…¾eb. Zde vás ale musím zklamat. Zálohu lze bohuÃ…¾el provádÄ›t pouze v rámci GMailu. TakÃ…¾e záloha kalendáře či tÃ…™eba záloha nastavení sluÃ…¾eb Google není k dispozici. Dobrou zprávou je podpora operačního systému Windows a Linux. Nesmím opomenout ani systém automatických aktualizací prostÃ…™ednictvím tlačítka Nová verze.

UÃ…¾ivatelské rozhraní

UÃ…¾ivatelské rozhraní

Instalace a první spuÃ…¡tÄ›ní

Nyní se dostáváme k instalaci GMail Backup. První krok spočívá ve staÃ…¾ení instalačního souboru napÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad ze serveru eDownload.cz nebo z oficiálních stránek. Instalační balíček má necelých 5 MB. Instalací vás provádí běÃ…¾ný prÃ…¯vodce spočívající v odsouhlasení smluvních podmínek, volbÄ› umístÄ›ní spouÃ…¡tÄ›cích zástupcÃ…¯, výbÄ›ru cílové sloÃ…¾ky pro instalaci a samotné instalaci. Nainstalovaná aplikace zabírá na disku 18 MB. UÃ…¾ivatelské rozhraní je velice jednoduché a neskrývá vÃ…¯bec Ã…¾ÃƒÃ‚¡dné záludnosti. Pod nadpisem naleznete označení nainstalované verze programu a pod ní vyplÃ…ˆovací formulář a stavové okénko informující o probíhajících operacích. NÄ›komu se mÃ…¯Ã…¾e uÃ…¾ivatelské rozhraní zdát velmi strohé, ba dokonce odpudivé, svÃ…¯j účel ale plní.

Instalace

Instalace

Zálohujeme

Účel GMail Backup je zcela zÃ…™ejmý. Jednoduchá a rychlá záloha e-mailové schránky GMail. VyplÃ…ˆovací formulář, o kterém jsem se jiÃ…¾ zmiÃ…ˆoval, doporučuji velmi dÃ…¯kladnÄ› vyplnit. PÃ…™edevÃ…¡ÃƒÃ‚­m nezapomeÃ…ˆte vypsat celou e-mailou adresu a to včetnÄ› domény. Tedy i @gmail.com. Bez toho by totiÃ…¾ záloha nebyla moÃ…¾ná. Poté jiÃ…¾ stačí jen vyplnit heslo k ÃºÄtu a adresář, kam bude schránka zálohována. Velmi dobrou funkcí je také moÃ…¾nost zálohy e-mailÃ…¯ pÃ…™ijatých a odeslaných jen ve zvoleném období. BohuÃ…¾el zde chybí nÄ›jaký jednoduchý kalendář, a tak musíte datum zadat buď ručnÄ› nebo jej vymezit posuvníky. Po stisku tlačítka Zálohuj začne kýžená záloha GMailu, která lze kdykoli v prÃ…¯bÄ›hu zálohování zastavit. O jejím prÃ…¯bÄ›hu informuje informační okno, kde vidíte nejen verzi programu a start zálohy, ale také jednotlivé jiÃ…¾ zazálohované e-maily, které od sebe mÃ…¯Ã…¾ete rozeznat díky zobrazovanému pÃ…™edmÄ›tu. Stav zálohy je zobrazen jak procentuálnÄ›, tak i klasickým grafickým panelem. Program vás také informuje o pÃ…™enosové rychlosti a velikosti zpracovaných dat.

Záloha

Záloha

Verdikt

I Googlu občas vysadí servery a my jsme si dnes popsali Ã…™eÃ…¡ení této problematické situace. I kdyÃ…¾ se vám podobný problém nemusí stát, prevence je prostÄ› prevence. GMail Backup má jednoduché uÃ…¾ivatelské rozhraní s Äeskou lokalizací a opravdu velmi jednoduché ovládání. Záloha je tedy rychlá a jednoduchá. Chybí mi snad jen bÄ›h aplikace v pozadí s moÃ…¾ností automatické zálohy ve zvoleném čase. To je ale jen maličkost, která v Å¾ÃƒÃ‚¡dném pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padÄ› nepoÃ…¡kozuje lesk této vynikající a jednoduché aplikace.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Čeština
 • Uživatelské rozhraní
 • Ovládání
 • Záloha e-mailů z určitého období

Nevýhody:

 • Chybí automatická záloha
 • Chybí podpora jiných služeb Google

Sponzorované odkazy:

Článek GMail Backup – Ochraňte své e-maily byl publikován 1. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!