GMail Backup – Ochraňte své e-maily

Tagy:  GMail Backup, GMail Back up, Google Mail, záloha, e-mail, mail, Google, email, bezpečnost

Sponzorované odkazy

GMail Backup – Ochraňte své e-maily

I takovému velikánovi jako je Google se mohou stát nemilé věci, jako je například ztráta drahocenných dat uživatelů Google služeb. Několik tisíc uživatelů tak přijde o svá data a snad nemusím nijak zvlášť rozvádět, že se nejčastěji jedná o elektronickou poštu. Chcete-li udržet své e-maily zcela v bezpečí čtěte dále.

Logo GMail Backup

Logo GMail Backup

GMail Backup pod drobnohledem

I mistr tesař se někdy utne, což platí i v podání gigantického Googlu. A když si člověk řekne, že by měla záloha být prováděna v několika stupních, i zde se může stát chyba. A mezeru, kterou občas zvrhlí šotci zaplní kujíce nějakou tu neplechu, může místo nich zaplnit právě aplikace GMail Backup. Je to vlastně malá desktopová aplikace ukládající zálohu elektronické pošty z GMailu. Kupodivu ji nemá na svědomí sám Google, ale česká parta programátorů. Konkrétněji jsou dva – Jan Švec a Filip Jurčíček. Aplikace je zcela zdarma a díky českým kořenům také v češtině i s případnou podporou, samozřejmě. Umožňuje velmi rychlou a jednoduchou zálohu. Není problém tuto zálohu jak vytvořit, tak i jednoduše vyvolat při případné „stávce“ serverů. O tom ale později. Mnozí z vás by jistě ocenili také zálohu dat z ostatních služeb. Zde vás ale musím zklamat. Zálohu lze bohužel provádět pouze v rámci GMailu. Takže záloha kalendáře či třeba záloha nastavení služeb Google není k dispozici. Dobrou zprávou je podpora operačního systému Windows a Linux. Nesmím opomenout ani systém automatických aktualizací prostřednictvím tlačítka Nová verze.

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní

Instalace a první spuštění

Nyní se dostáváme k instalaci GMail Backup. První krok spočívá ve stažení instalačního souboru například ze serveru eDownload.cz nebo z oficiálních stránek. Instalační balíček má necelých 5 MB. Instalací vás provádí běžný průvodce spočívající v odsouhlasení smluvních podmínek, volbě umístění spouštěcích zástupců, výběru cílové složky pro instalaci a samotné instalaci. Nainstalovaná aplikace zabírá na disku 18 MB. Uživatelské rozhraní je velice jednoduché a neskrývá vůbec žádné záludnosti. Pod nadpisem naleznete označení nainstalované verze programu a pod ní vyplňovací formulář a stavové okénko informující o probíhajících operacích. Někomu se může uživatelské rozhraní zdát velmi strohé, ba dokonce odpudivé, svůj účel ale plní.

Instalace

Instalace

Zálohujeme

Účel GMail Backup je zcela zřejmý. Jednoduchá a rychlá záloha e-mailové schránky GMail. Vyplňovací formulář, o kterém jsem se již zmiňoval, doporučuji velmi důkladně vyplnit. Především nezapomeňte vypsat celou e-mailou adresu a to včetně domény. Tedy i @gmail.com. Bez toho by totiž záloha nebyla možná. Poté již stačí jen vyplnit heslo k účtu a adresář, kam bude schránka zálohována. Velmi dobrou funkcí je také možnost zálohy e-mailů přijatých a odeslaných jen ve zvoleném období. Bohužel zde chybí nějaký jednoduchý kalendář, a tak musíte datum zadat buď ručně nebo jej vymezit posuvníky. Po stisku tlačítka Zálohuj začne kýžená záloha GMailu, která lze kdykoli v průběhu zálohování zastavit. O jejím průběhu informuje informační okno, kde vidíte nejen verzi programu a start zálohy, ale také jednotlivé již zazálohované e-maily, které od sebe můžete rozeznat díky zobrazovanému předmětu. Stav zálohy je zobrazen jak procentuálně, tak i klasickým grafickým panelem. Program vás také informuje o přenosové rychlosti a velikosti zpracovaných dat.

Záloha

Záloha

Verdikt

I Googlu občas vysadí servery a my jsme si dnes popsali řešení této problematické situace. I když se vám podobný problém nemusí stát, prevence je prostě prevence. GMail Backup má jednoduché uživatelské rozhraní s českou lokalizací a opravdu velmi jednoduché ovládání. Záloha je tedy rychlá a jednoduchá. Chybí mi snad jen běh aplikace v pozadí s možností automatické zálohy ve zvoleném čase. To je ale jen maličkost, která v žádném případě nepoškozuje lesk této vynikající a jednoduché aplikace.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Čeština
 • Uživatelské rozhraní
 • Ovládání
 • Záloha e-mailů z určitého období

Nevýhody:

 • Chybí automatická záloha
 • Chybí podpora jiných služeb Google

Sponzorované odkazy:

Článek GMail Backup – Ochraňte své e-maily byl publikován 1. dubna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 3. Google vyhledávač
 4. ICQ 5.1
 5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
 6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 7. Když web, tak od profesionála
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!