Co vše nabízí obchodní rejstřík firem justice.cz?

Tagy:  justice, justice.cz, www.justice.cz, obchodní, rejstřík, vyhledávání, ministerstvo, spravedlnosti, vnitra, podnikatelé, podnikatel, business, info, obchodní rejstřík

Sponzorované odkazy

Co vše nabízí obchodní rejstřík firem justice.cz?

Server justice.cz, provozován Ministerstvem spravedlnosti České republiky (MsČR), je informačním portálem českého soudnictví a zároveň to je v podstatě oficiální server MsČR. Jsou zde publikovány aktuality a informace právě z MsČR, dále velice praktické údaje o sídlech soudů, státních zastupitelstvích, vězení apod. Na serveru justice.cz je také k dispozici seznam oprávněných soudních znalců a kontaktů na ně. Podobně jsou k dispozici seznamy tlumočníků, kteří jsou oprávněni poskytovat překlady a tlumočení se soudním ověřením. Server justice.cz nabízí k nahlédnutí spousty informací, jen veřejně dostupné samozřejmě. Na hlavní stránce, v levé části upostřed, můžete narazit na vyhledávací formu s názvem obchodní rejstřík. Obchodním rejstříkem, potažmo prací s ním a co nabízí, se budeme zabývat více.

Co to vůbec je obchodní rejstřík?

Na serveru justice.cz můžete volně vyhledávat informace obsažené v obchodním rejstříku. Obchodní rejstřík je databáze respektive seznam všech firem, společností a fyzických osob, které jsou v rejstříku zapsány.

Vyhledávání na úvodní stránceVyhledávání na úvodní stránce

Obrázek č. 1 – Vyhledávání v OR na domovské stránce

Vyhledávat v rejstříku lze podle několika různých kritérií IČO, název či spisová značka. Spisová značka je určitý kód pod kterým je společnost nebo hledaná osoba v rejstříku zapsána. Samozřejmostí je vyhledávání osob, které jsou v rejstříku zapsány. Nechybí ani možnost vyhledání informací, uložených ve sbírce listin obchodního rejstříku. K vyhledávání si můžete vybrat dva způsoby – jednodušší a pokročilejší. Jednodušším způsobem vyhledáváte přímo z domovské stránky justice.cz vyhledávací formou zmíněnou výše. Zde vyhledáváte pouze podle názvu subjektu a nebo také osoby.

Pokročilé vyhledávání nabízí větší možnosti zadání vstupních informací, tedy objevuje se zde více vstupních polí. Tyto vstupní formuláře lze rozdělit do dvou základních kategorií podle zadávání údajů: údaje základní a údaje doplňující. Pro správnost vyhledávání musí být vyplněn alespoň jeden ze základních údajů – Název subjektu, IČO, Spisová značka, Rodné číslo či Příjmení. Údaje doplňující – zpřesňující jsou: Obec, Sídlo soudu (subjekt veden u), Právní forma, Ulice, Jméno (fyzické osoby) a Angažmá.

Po vyhledání určitého subjektu zadáním vyhledávacích údajů se objeví výsledky hledání. Výsledky vyhledávání zobrazí pouze základní informace o subjektu, my se ale můžeme podívat na úplný výpis informací požadovaného subjektu. Dále je zde možnost zobrazení sbírek listin jednotlivých subjektů, jako jsou například výroční zprávy,a to vše ve formátu pdf. Úplný výpis nám nabídne informace jako datum zápisu do rejstříku, sídlo firmy, předmět podnikání a nebo základní údaje o statutárním orgánu společnosti.

Pokročilé vyhledáváníPokročilé vyhledávání

Obrázek č.2 – Pokročilé vyhledávání

Obchodní rejstřík není jen vyhledávání.

Obchdoní rejstřík není jen vyhledávání v seznamech ale nabízí spousty informací pro podnikatele. Velice cenné návody a rady jak založit firmu či společnost. Tyto informace zprostředkovává portál BusinessInfo provozovaný agenturou CzechTrade v úzké spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Jednoduše řečeno, vše co potřebuje začínající či nezkušený podnikatel je Obchodní rejstřík na portálu justice.cz a podnikatelský portál BusinessInfo. Dále už je zapotřebí podnikatelské know – how a trochu talentu pro business…

Článek Co vše nabízí obchodní rejstřík firem justice.cz? byl publikován 22. června 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...