Finsko připravuje nový zákon o WiFi sítích, kdkoliv bude moci používat nezabezpečené WiFi sítě

Téměř ve všech Evropských zemích vám hrozí trestní postih za to, že využijete cizí, klidně i nezabezpečenou WiFi síť. Takový čin se obvykle hodnotí jako nedovolené nakládání s cizí věcí, můžete se dokonce dostat i do vězení. Jednou z prvních zemí, která se chystá zákon inovovat je Finsko, konkrétně tedy Tuija Brax, ministryně spravedlnosti.

Pro zákon mluví především to, že za takový přečin byl zatím oficiálně odsouzen pouze jeden člověk. Navíc může často dojít k nechtěnému napojení na cizí síť, například při práci s mobilním telefonem. Změněný zákon by měl začít platit od podzimu tohoto roku, nadále by však platilo, že ten, kdo cizí WiFi síť využil, aby podnikl nějaký trestní skutek (šíření virů) a provozovateli sítě vznikla škoda, bude moci být nadále odsouzen.

Ministryně dále tvrdí, že zákon tak v jisté míře dekriminalizuje zmiňované omyly, navíc podle ní, pokud je síť využívána jen ke standardním účelům, provozovateli tak nemusí v podstatě vůbec nic vadit. Navíc, zabezpečení sítě je relativně velice jednoduchý úkon, který zvládne prakticky každý a nemusí se tak bát, že by „hostil“ cizí uživatele.

V České republice zatím nebyl zaznamenán případ, že by někdo využil cizí WiFi sítě k nějakému nelegálnímu účelu.

Zdroj: PCworld.com

Novinka Finsko připravuje nový zákon o WiFi sítích, kdkoliv bude moci používat nezabezpečené WiFi sítě byla publikován 14. června 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!