Rozhovor s Českou spořitelnou o internetovém bankovnictví

Sponzorované odkazy

Rozhovor s Českou spořitelnou o internetovém bankovnictví

Vyzpovídali jsme pro vás Českou spořitelnu, vůbec největší banku v České republice. V první řadě jsme se zaměřili na internetové bankovnictví Servis 24. Na otázky odpovídá David Lorenc, ředitel úseku přímé bankovnictví České spořitelny. David Lorenc (38 let) pracuje v České spořitelně už téměř 6 let. V bankovnictví se však pohybuje už více než 15 let. Vystudoval práva na Karlově univerzitě v Praze a před vstupem do bankovnictví pracoval v Mladé frontě dnes jako redaktor.

Jak dlouho už funguje Servis 24 a co je nejpřínosnější novinka za jeho fungování? Naše internetové bankovnictví SERVIS 24 jsme spustili v roce 2001. Již před tím však naši klienti mohli využívat telefonní bankovnictví, které jsme představili už v roce 2000. Během dvanáctileté historie našeho internetového bankovnictví jsme přišli s celou řadou novinek a je velmi těžké vybrat jednu nejpřínosnější. Mezi nejpoužívanější patří s velkým náskokem dvě: kontrola zůstatku na účtu a platba.

V čem vaše internetové bankovnictví vyniká před konkurencí? Minulý rok jsme pustili novou verzi našeho internetového bankovnictví, jehož design má jasný cíl – jednoduché a příjemné používání. To se nám podle reakcí klientů podařilo. Dále máme v našem internetbankingu nejvíce bankovních produktů a služeb, které zde klienti mohou zřizovat či obsluhovat. Kdo nechce, tak nemusí do pobočky a vše si zařídí z pohodlí domova či kanceláře.

pan David Lorencpan David Lorenc

Jakým způsobem zlepšujete bezpečnost Servisu 24? V poslední době se zaměřujeme zejména na vylepšování různých monitorovacích nástrojů a učíme je rozpoznávat nové trendy. Bližší informace ovšem z bezpečnostních důvodů nemůžu prozradit.

Pokud někdo nalezne chybu v zabezpečení a nahlásí vám to, odměníte ho? To se v praxi vůbec nestává. Zabezpečení internetového bankovnictví se skládá z mnoha komponent (SMS zpráva, šifrované spojení, monitoring podezřelého chování atd.) a pro jednotlivce je prakticky nemožné posoudit dopad případného problému v jedné části tohoto systému na celek. Na vylepšování bezpečnosti přitom pracujeme kontinuálně s odborníky z České republiky i ze zahraničí.

Budete vydávat další videonávody na Servis 24? Ano, v budoucnu určitě budeme vydávat i další videomanuály k využívání internetového bankovnictví a s ním souvisejících produktů. Vydáváme také videomanuály k bezpečnostním tématům, např. skimming. Lidé se dnes radši dívají na video, než aby četli textové návody.

Plánujete aplikace pro jiné mobilní OS než iPhone a Android? Interně máme nastavenou hranici tržního podílu na 10 %. Tedy rádi bychom měli mobilní aplikace pro všechny operační systémy, které mají v ČR alespoň desetinu trhu. Aktuálně se tak nově díváme jen na Microsoft a pokud se jeho operačnímu systému bude dařit, představíme příští rok Mobilní banku i pro něj.

Jakým způsobem plánujete zlepšit Servis 24 v budoucnu? Vzhledem k tomu, že všechny běžně používané produkty a služby v internetovém bankovnictví již máme, budeme dále spíše zlepšovat uživatelskou přívětivost a flexibilitu. Připravujeme i některé nové funkce, ale vzhledem ke konkurenci o nich takto dopředu mluvit nemůžu.

Jaké jsou ohlasy uživatelů na QR kód? Možnost čtení QR kódů přes naši aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka i přes platbomaty klienti uvítali a jejich zájem o využívání této služby stále roste. Další rozvoj je hodně závislý na spolupráci s výstavci faktur, aby QR kódy tiskly na své složenky. Věřím, že zejména mezi velkými distributory elektřiny a plynu i mobilními operátory QR kód bude brzy standard.

To je z dnešního rozhovoru vše. České spořítelně děkujeme za spolupráci a přejeme mnoho úspěchu v nadcházejícím ob­dobí

Sponzorované odkazy:

Článek Rozhovor s Českou spořitelnou o internetovém bankovnictví byl publikován 11. září 2013 v 00.00 v rubrice Rozhovory. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!