Acronis True Image 11

Tagy:  HDD, data, zálohování, Acronis, Acronis True Image

Sponzorované odkazy

Acronis True Image 11

Produkty Acronis si díky skvělé ceně a výborné užitné hodnotě získaly mnoho příznivců. Nedávno došlo k představení již jedenácté verze nejoblíbenějšího produktu pro domácí zálohování diskových oddílů – Acronis True Image 11 Home. Co je nového a v čem je lepší než konkurence?

Jelikož tu máme nově podporu Windows Vista, nese se celé grafické rozhraní právě v duchu nejmladšího operačního systému rodiny Windows. Jak už je zvykem, Acronis vybavil své produkty velmi přehlednými nabídkami s perfektně odvedeným českým překladem. Nikdo tak nebude mít problém se základními úkony a i ty složitější přejdou do krve rychleji než by jste doufali.

Nejzásadnější novinkou nové verze je funkce Vyzkoušej & Rozhodni. True Image instaluje virtuální diskový oddíl na pevný disk ve kterém lze testovat všechny provedené změny a poté si vybrat jestli vám dané změny vyhovují nebo ne. Dále tu máme funkci Drive Cleaner, která se stará o bezpečné vymazání dat bez možnosti jejich obnovení. Na citlivá data je to perfektní věc. Novinkou je i File Shredder, kterou zná mnoho uživatelů z jiných programů. Je podobný nástroji Drive Cleaner a využívá k mazání souborů a složek několikaprůchodový algoritmus. A poslední „vychytávkou“ jedenáctkové verze je likvidátor dočasných souborů Clean-Up.

Samotné zálohování je řešeno pomocí velmi intuitivního průvodce, se kterým je jakákoliv operace hračkou. Můžete nastavit jestli chcete zálohovat kompletně celé PC, nebo jen určitou část (dokumenty, určité složky, emaily (i jednotlivě), nastavení programů, atd.). Poté co si vyberete co vše chcete zálohovat, je nutné zvolit typ zálohy a cíl, kam se má výsledný soubor uložit. Zálohu můžete uložit na nespočet typů médií – CD, DVD, pevné disky a jejich síťové a externí varianty, USB zařízení, FireWire, ZIP a Jaz jednotky, PC karty a FTP servery.

Stejně jako tvorba zálohy, tak i následné obnovení v případě problému je otázkou pár minut. Když Windows není v úplně havarijním stavu, tak lze obnovit systém přímo ze souboru. Pokud je situace horší, nastupuju záchranné CD/DVD ze kterého nastartujete a provedete obnovení zálohy.

Kromě záloh obsahuje Acronis True Image 11 Home i velmi účinné diskové nástroje. Můžete disky klonovat, čímž bezproblémově přenesete obsah současného disku na disk jiný. Dalším užitečnm pomocníkem je právě již výše zmíněný manager na vytváření záchranných médií v případě havárie.

Jedenáctá verze se Acronisu rozhodně povedla a přináší výtečná vylepšení. Za cenu nepřesahující 1300 Kč s DPH se jedná o nejlepší volbu a vřele doporučuji.

Hodnocení programu: 93%

Acronis True Image 11 Home shareware ke stažení zde:
Acronis True Image 11 Home download

Koupit Acronis True Image 11 Home – skvělý komplexní nástroj na zálohu dat 

Článek Acronis True Image 11 byl publikován 7. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...