Download Accelerator Plus

Tagy:  stahování, download, internet

Sponzorované odkazy

Download Accelerator Plus

Urychlit stahování souborů z internetu by bral asi každý uživatel. Ostatně programů slibujících značné zrychlení a pohodlí při stahování existuje mnoho. Jde o tzv. download managery a všechny pracují na principu segmentového stahování. Dnes máme na mušce program Download Accelerator Plus Premium (DAPP) a rovnou placenou verzi. Je lepší než konkurence?

Instalace a první spuštění

Většina download managerů není nijak velkým kusem softwaru a ani DAPP není v tomto ohledu výjimkou. Instalační soubor je 7 MB velký a po instalaci si z volného místa na harddisku pro sebe zabere necelých 12 MB. I po spuštění jde stále o velmi nenáročný program, neboť si vezme jen 6 MB operační paměti. Instalace je stejná jako u jakéhokoliv jiného programu, takže netřeba se o ní více rozepisovat.

První spuštění programu si od samého začátku vyžádá interakci s uživatelem, protože jste okamžitě dotázáni, s jakou lokalizací chcete DAPP užívat. Na výběr jen 12 světových jazyků, leč čeština na seznamu není a neoficiální český překlad již nějakou dobu není aktivní, takže na nové verze nepoužitelný. Poté probíhá test internetového připojení. Jde o test http, aktivního a pasivního FTP spojení. Tady může nastat kolize s některým firewallem, který může spojení blokovat, pokud ho máte nastavený v neinteraktivním režimu. Poté již nic nebrání práci s programem samotným a na to se teď podíváme.

Download… Complete

Už výše jsem naznačil, že naprostá většina programů tohoto druhu používá technologii segmentového stahování k docílení zrychlení. Tento systém funguje na principu několikanásobného připojení k serveru (každé takové připojení se nazývá vlákno), ze kterého se požadovaný soubor stahuje a každé vlákno má na starosti kousek souboru. Tímto rozložením na více vláken se docílí urychlení. Po skončení stahování se tyto fragmenty spojí a vytvoří daný soubor.

Grafické ztvárnění programu je hezky provedené s převládajícími odstíny modré a šedé barvy. Rolovací menu v horní části programu jsou povinností a najdete v nich vše od nastavení až po ovládání programu. Pod nimi je pruh velmi hezky nedesignovaných ikon, u kterých okamžitě víte, co která znamená. Slouží k základnímu ovládání programu. Pod nimi můžete vidět graf zobrazující průběh stahování. Ještě níže se nalézá část okna s údaji o právě stahovaném souboru.

Pokud jde o funkčnost, tak s programem nejsou naprosto žádné problémy. Stačí kliknout na ikonku se symbolem + a vložit link odkazující na soubor určený ke stažení. Program poté okamžitě zanalyzuje odkaz a vyhodnotí počet serverů a vláken, ze kterých lze stahovat a také vypíše úroveň připojení (good, atd.). Poté již stačí jen stisknout tlačítko Download a čekat na stažení. Program nechybí plánovač, se kterým si jednoduše nastavíte, kdy chcete co stáhnout a program již vše ostatní provede za vás. Můžete nastavit kontrolu stažených souborů antivirem, nastavit vypnutí počítače po ukončení stahování, popřípadě zvolit typ zrychlení podle typu připojení. Připojení k FTP serverům funguje také velmi dobře a je podporován jak pasivní, tak aktivní režim. Pomocí DAPP lze také uploadovat soubory na službu DAP Drive. Ta je ovšem placená a nenabízí nic originálního oproti konkurenci v podobě jiných file hostingů. Příjemnými a trošku nečekanými zlepšováky jsou integrované utilitky s názvy Shred a Clean traces. Shred slouží k bezpečnému smazání již stažených souborů a Clean traces naopak maže vše, co se uložilo během stahování (odkazy ze kterých se stahovalo, atd.).

Resumé

Tak koupit nebo nekoupit? Jelikož existuje i freeware verze Download Accelerator Plus bez přídomku Premium, je už na zvážení, jestli se obejdete bez pár pro někoho zbytečných zlepšováků a spokojí se navíc se zobrazovanou reklamou, nebo zkusí placenou verzi, popřípadě sáhne k úplně jinému programu. DAPP se u nás prodává za 711 Kč a tuto cenu považuji za akceptovatelnou. Ostatně takové pohodlí při stahování možná za těch pár stovek stojí.

Hodnocení programu: 86%

Download Accelerator Plus freeware ke stažení zde:
Download Accelerator Plus download

Koupit Download Accelerator Plus

Sponzorované odkazy:

Článek Download Accelerator Plus byl publikován 3. února 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!