Pixia

Tagy:  Pixia, japonsko, kreslení, úpravy fotek, editory, fotky, obrázky

Sponzorované odkazy

Pixia

Mnoho uživatelů počítače někdy zatoužilo upravovat si fotky, grafiku, nebo obrázky. Není to zas tak dávno, kdy ve volbě softwaru pro toto upravování neměli moc na výběr. Vzhledem k aktivnímu působení různých skupin vývojářů i jednotlivců se však situace pomalu mění. Díky programu **Pixia již není potřeba využívat drahých profesionálních programů, které jsou často pro uživatele nepřehledné, nebo příliš drahé.

Pixia spuštěnáPixia spuštěná

Základní charakteristika

Pixia je dílem japonského programátora Isaa Maruoka. Uživatel by sice neočekával přílišnou kvalitu programu vyvíjeného pouze jedním člověkem, avšak opak je pravdou. Maruoka vsadil na jednoduchost a velkou nabídku funkcí, proto může Pixia směle konkurovat i jiným grafickým editorům. Jako nejvýznamnější konkurenty můžeme uvést Gimp, nebo Adobe Photoshop.

Možnosti úprav

I když byla Pixia zamýšlena výlučně jako freeware program, rozhodně se to neprojevilo na funkcích, možnostech a nastaveních programu. Možná je práce s vrstvami obrazu, míchání a úpravy barev. Rovněž nastavení nástrojů pro kreslení je velmi rozmanité. Ke všem nástrojům a možnostem se lze jednoduše dostat pomocí nabídkových menu s jednoduchými obrázky. V možnostech menu je také zvláštnost tohoto programu. Pixia je v podstatě nastavitelná dle libovůle uživatele, respektive funkce, které využíváte často si nastavíte v okně programu jako hlavní, ty které využíváte málo, nebo vůbec si nastavíte na nějaké „hluché“ místo.

Pixia úprava okenPixia úprava oken

Pixia rovněž podporuje rozvrstvení obrazu, práce s vrstvami je intuitivní, a s pomocí vrstvení jde obrázek takřka úplně změnit. Samozřejmá je i podpora snímání se scannerů nebo kopírek, rovněž stahování obrázků z internetu. Podporovány jsou i některé složitější funkce jako reliéfy, nebo efekty rozostřeného obrazu.

A výsledek?

Velké plus programu vidím v možnosti šíření zdarma. Pixia je naprosto bezplatná, můžete ji komukoliv půjčit nebo zkopírovat. Bohužel každý program má i svoje neduhy. Zde jsou však docela nevýrazné. První drobný problém bych viděl v poněkud „jednoduchém“ designu. Pravda je, že jednoduchost se mnoha uživatelům zamlouvá, ale u grafických programů bych uvítal trochu více rozmanitosti. Druhou věcí kterou bych programu vytkl je nemožnost upravovat animace, avšak na tyto práce existují i jiné programy. Ve výsledku je však Pixia jedním z nejlepších řešení pro úpravy fotek a obrázků.

Hodnocení: 95%

Pixia ke stažení zde:
Pixia download

Článek Pixia byl publikován 17. dubna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...