Paint.NET

Tagy:  paint.NET, malování, úpravy fotek, foto editor, fotografie

Sponzorované odkazy

Paint.NET

Po recenzi relativně kvalitního japonského programu Pixia, zde máme další kreslící a editační program Paint.NET. Program je vzhledem podobný obyčejnému Malování ve Windows, avšak pro někoho může používání právě recenzovaného programu znamenat velký krok kupředu ve směru editačních prací s obrázky.

Co lze od Paint.NETu očekávat

Prvotní zaměření Paint.NETu bylo nabídnout nenáročným, spíše „rekreačním“ uživatelům jednoduchý editor, avšak pravděpodobně po Paint.NETu sáhnou i zkušenější uživatelé, kteří například kvůli ceně, nebo složitosti ovládání nechtějí využívat placených programů. S nabídkou funkcí však může směle konkurovat i těmto dražším programům. Efektů můžeme použít na obrázek celou řadu. Velmi zajímavě vypadá například „Olejová malba“ nebo funkce rozostření obrazu.

Funkce v Paint.NET

Funkce hlavní a doplňkové

Využívána je i podpora vrstev fotky, nebo obrázku. V Paint.NETu je vyřešena dobře, takže odpadají problémy s vyhledáváním nastavení, nebo se složitým hledáním v nápovědě. Samozřejmostí je však otáčení fotografie, reliéf fotografie, nebo odstranění tzv. červených očí. V seznamu funkcí najdeme také klonovací razítko, díky kterému se dají retušovat některé kazy fotografií.

Zkušení grafici v Paint.NETu ov­šem dokáží, i za pomocí obyčejných kreslících nástrojů (pero, štětec) s použitím různých efektů vytvořit takřka „kouzelné“ dílo. Funkce v „malovacím“ prostředí jsou takřka shodné s obyčejným Malováním jaké známe z Windows, avšak opravdové kouzlo dodávají až zmíněné efekty. Obrovský prostor se tak nabízí těm uživatelům, kteří chtějí originální pozadí pracovní plochy, popřípadě lákavé obrázky pro svůj web.

úprava fotografie Paint.NET

Lepší než Pixia?

Jako každý program má ovšem Paint.NET i některé nedostatky. Pro mne největším byla nutnost vlastnit pro spuštění programu jiný program a to .NET Framework 2.0. Ten je však relativně jednoduše dostupný, takže jeho sehnání není velký problém. Na některé uživatele to však může působit rušivě. Druhým, méně znatelným nedostatkem je absence některých funkcí, které mohou chybět „zkušenějším“ grafikům. Posledním, ale také znatelným problémem je velká náročnost na hardware počítače. Při úpravách fotek s velkým rozlišením je tak silnější stroj velmi žádoucí, neboť na slabších počítačích trvají i jednoduché operace s fotografiemi docela dlouho. Největší plus ale jasně dominuje – Paint.NET je zadarmo.

Hodnocení: 92%

Oficiální stránky

Paint.NET ke stažení zde:
Paint.NET download

Sponzorované odkazy:

Článek Paint.NET byl publikován 19. dubna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!