Pozary.cz

Tagy:  www.hasici.cz, dobrovolní hasiči, hasící přístroje, dobrovolní hasiči, SDH, hasiči Praha, Pozary.cz, www.pozary.cz

Sponzorované odkazy

Pozary.cz

Podle výzkumu obyvatelé naší republiky nejvíce „věří“ hasičům. A jelikož i mezi zdejšími redaktory je jeden dobrovolný hasič, který je autorem tohoto článku, nabízí vám nyní recenzi jednoho z nejznámějších serverů, zaměřených na hasiče – Pozary.cz.

Nejnovější zásahy

Celý server se dělí na několik oblastí zaměření. První z těchto oblastí je nazvaná Události. Jde o příspěvky obvykle z oficiálních míst, doplněné fotodokumentací. Autoři příspěvku jsou obvykle tiskový mluvčí krajských hasičských sborů. Jako všechny příspěvky v jiných tématech webu, je možné i příspěvky v Událostech komentovat. S událostmi úzce souvisí i rubriky Slovensko a Svět. Tady lze nalézt nejaktuálnější události od našich východních sousedů, popřípadě nejvýznamnější světové události.

hlavní stránka Pozary.cz

hlavní stránka Pozary.cz

Jak se chránit

Rubriky Represe a Prevence jsou zaměřeny na cvičení, různé postřehy o nových způsobech zachraňování, nebo o kontrolách dodržování požární bezpečnosti. Rubrika Represe je tedy zaměřena spíše na hasičská cvičení, na zkoušky nové techniky a na různé ceny za statečnost, popřípadě za mimořádné činy. Naopak Prevence je zaměřena na různé poznatky z kontrol, rady a tipy pro ochranu před požáry, atd.

prevence a represe Pozary.cz

prevence a represe Pozary.cz

Dobrovolní hasiči

Další ze sekcí webu se nazývá JSDH, a pro neznalé hasičské terminologie upřesníme že se jedná o jednotky sboru dobrovolných hasičů, tedy zkráceně dobrovolné hasiče. V této sekci se zveřejňují různé rady velitelům, nebo členům jednotek. Také zde naleznete články o nové technice u těchto sborů, o různých úpravách vybavení, nebo hasičských zbrojnic.

Sportovní vyžití

Sport a TFA jsou jedny z posledních rubrik, jenž vám v tomto článku představím. O tom, jaké věci naleznete v rubrice Sport snad není třeba diskutovat. Jsou to hlavně zprávy z různých hasičských závodů a větších turnajů, konaných s obsazením mužů Hasičského záchranného sboru. TFA je název spíše pro znalce, jde o simulaci záchranné činnosti hasičů. Samozřejmě i v této disciplíně se konají různé turnaje, možná vám něco řekne název jednoho z nich – Ultimate Firefighter.

Nejzajímavější nakonec

Opravdové zajímavosti jsem si ale nechal až na konec. Jsou to rubriky Technika, Historie a Extra. Název Technika mluví sám o sobě. Opravdové novinky z oblasti hasičských vozidel a hasičského vybavení. Ty největší skvosty v oblasti vozidel, technického pokroku i nových postupů v oblasti zdolávání požárů. Jistě tato sekce stojí za návštěvu. Historie se zabývá různými významnými požáry v minulosti, nebo zajímavostmi z dřívější techniky našich i zahraničních hasičů. Nakonec v Extra jsou články, které není možné zařadit někam jinam, popřípadě jde o zajímavosti které se netýkají přímo hasičů, avšak občas je k vidění některý záznam z „kuriózní události“ a zajímavé fotky.

technika Pozary.cz

technika Pozary.cz

Doplňkové služby

Součástí serveru Pozary.cz je i diskuzní fórum, kde mohou uživatelé debatovat. Nyní existuje velké množství témat, a velmi snadno zde najdete odpovědi na vaše otázky, týkající se práce hasičů. Nyní byl zprovozněn i bazar hasičské výstroje a výzbroje.

Redakce

Na konec článku je nutné uvést, že server Pozary.cz má také svou redakci, i když přispívat mohou i jiné osoby. Ředitelem celého programu je pan Martin Kavka, pozici šéfredaktora vykonává Václav Porkát a zástupcem šéfredaktora je Petr Svoboda. Kromě tohoto vedení má redakce ještě další čtyři „stálé“ redaktory.

Pozary.cz

Sponzorované odkazy:

Článek Pozary.cz byl publikován 25. května 2008 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  2. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. TOP 4 PC hry pro rok 2019 + návod, jak získat slevu
  5. Velikonoční přání ke stažení
  6. Výroba velikonočního přání v elektronické podobě
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Libimseti.cz

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!