Pozary.cz

Tagy:  www.hasici.cz, dobrovolní hasiči, hasící přístroje, dobrovolní hasiči, SDH, hasiči Praha, Pozary.cz, www.pozary.cz

Sponzorované odkazy

Pozary.cz

Podle výzkumu obyvatelé naší republiky nejvíce „věří“ hasičům. A jelikož i mezi zdejšími redaktory je jeden dobrovolný hasič, který je autorem tohoto článku, nabízí vám nyní recenzi jednoho z nejznámějších serverů, zaměřených na hasiče – Pozary.cz.

Nejnovější zásahy

Celý server se dělí na několik oblastí zaměření. První z těchto oblastí je nazvaná Události. Jde o příspěvky obvykle z oficiálních míst, doplněné fotodokumentací. Autoři příspěvku jsou obvykle tiskový mluvčí krajských hasičských sborů. Jako všechny příspěvky v jiných tématech webu, je možné i příspěvky v Událostech komentovat. S událostmi úzce souvisí i rubriky Slovensko a Svět. Tady lze nalézt nejaktuálnější události od našich východních sousedů, popřípadě nejvýznamnější světové události.

hlavní stránka Pozary.czhlavní stránka Pozary.cz

Jak se chránit

Rubriky Represe a Prevence jsou zaměřeny na cvičení, různé postřehy o nových způsobech zachraňování, nebo o kontrolách dodržování požární bezpečnosti. Rubrika Represe je tedy zaměřena spíše na hasičská cvičení, na zkoušky nové techniky a na různé ceny za statečnost, popřípadě za mimořádné činy. Naopak Prevence je zaměřena na různé poznatky z kontrol, rady a tipy pro ochranu před požáry, atd.

prevence a represe Pozary.czprevence a represe Pozary.cz

Dobrovolní hasiči

Další ze sekcí webu se nazývá JSDH, a pro neznalé hasičské terminologie upřesníme že se jedná o jednotky sboru dobrovolných hasičů, tedy zkráceně dobrovolné hasiče. V této sekci se zveřejňují různé rady velitelům, nebo členům jednotek. Také zde naleznete články o nové technice u těchto sborů, o různých úpravách vybavení, nebo hasičských zbrojnic.

Sportovní vyžití

Sport a TFA jsou jedny z posledních rubrik, jenž vám v tomto článku představím. O tom, jaké věci naleznete v rubrice Sport snad není třeba diskutovat. Jsou to hlavně zprávy z různých hasičských závodů a větších turnajů, konaných s obsazením mužů Hasičského záchranného sboru. TFA je název spíše pro znalce, jde o simulaci záchranné činnosti hasičů. Samozřejmě i v této disciplíně se konají různé turnaje, možná vám něco řekne název jednoho z nich – Ultimate Firefighter.

Nejzajímavější nakonec

Opravdové zajímavosti jsem si ale nechal až na konec. Jsou to rubriky Technika, Historie a Extra. Název Technika mluví sám o sobě. Opravdové novinky z oblasti hasičských vozidel a hasičského vybavení. Ty největší skvosty v oblasti vozidel, technického pokroku i nových postupů v oblasti zdolávání požárů. Jistě tato sekce stojí za návštěvu. Historie se zabývá různými významnými požáry v minulosti, nebo zajímavostmi z dřívější techniky našich i zahraničních hasičů. Nakonec v Extra jsou články, které není možné zařadit někam jinam, popřípadě jde o zajímavosti které se netýkají přímo hasičů, avšak občas je k vidění některý záznam z „kuriózní události“ a zajímavé fotky.

technika Pozary.cztechnika Pozary.cz

Doplňkové služby

Součástí serveru Pozary.cz je i diskuzní fórum, kde mohou uživatelé debatovat. Nyní existuje velké množství témat, a velmi snadno zde najdete odpovědi na vaše otázky, týkající se práce hasičů. Nyní byl zprovozněn i bazar hasičské výstroje a výzbroje.

Redakce

Na konec článku je nutné uvést, že server Pozary.cz má také svou redakci, i když přispívat mohou i jiné osoby. Ředitelem celého programu je pan Martin Kavka, pozici šéfredaktora vykonává Václav Porkát a zástupcem šéfredaktora je Petr Svoboda. Kromě tohoto vedení má redakce ještě další čtyři „stálé“ redaktory.

Pozary.cz

Článek Pozary.cz byl publikován 25. května 2008 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...