Velikonoční přání ke stažení

Tagy:  Velikonoční přání, Velikonoce, velikonoční obrázky

Sponzorované odkazy

Velikonoční přání ke stažení

Velikonoce jsou po Vánocích druhým největším svátkem a opět jde o ideální čas k zaslání nějakého pěkného přání rodině, známým, či svému šéfovi v práci. Doba pokročila a klasické pohledy s velikonoční tématikou jsou nejen dražší a dražší, ale mnohdy jde i o archaický přežitek. 21. století je zasvěceno Internetu, takže se podívejme na elektronická velikonoční přání na serveru www.ecards.cz.

Vznik Velikonoc

O historii a vzniku těchto svátků se velmi hezky a podrobně zmiňuje otevřená online encyklopedie Wikipedie z níž cituji:

Velikonoce, též Pascha (z latinského Pascha < řec. πάσχα pascha) či Pesach (hebrejsky פֶּסַח pesach přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který připadá na březen nebo duben. V křesťanském pojetí jsou Velikonoce oslavou vzkříšení Ježíše Krista z mrtvých (po jeho smrti na kříži). V židovském pojetí jsou Velikonoce památkou vysvobození Izraelitů z egyptského otroctví, z něhož je vyvedl prostřednictvím Mojžíše Hospodin. O slavení Velikonoc křesťany nemáme zmínek v Novém zákoně, nejstarším svědectvím o Velikonocích je Velikonoční promluva Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy. Svátky Ježíšova vzkříšení jsou významově provázány s židovskou oslavou Pesachu a dodnes v sobě nese prvky této židovské oslavy. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení je chápáno jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Velikonoční oslavy se liší podle regionů. Protože se časově zhruba kryjí s pohanskými oslavami příchodu jara, lidové tradice převzaly z předkřesťanských dob mnoho zvyků a obyčejů. Nejčastější velikonoční symboly: beránek, kříž, oheň, svíce, vajíčko, zajíček a pomlázka.

Pojďme si popřát velikonoční přání

Hned v úvodu jsem zmínil, že dnes budeme přát skrze velikonoční přání ze serveru www.ecards.cz. Po otevření internetového prohlížeče a zadání určené adresy jste v mžiku přesunuti na hlavní stránku služby. Portál se nespecializuje pouze na velikonoční přání, ale také na hostování fotografií, které zasílají uživatelé a třídí do galerií. Já se ovšem zaměřím na samotná velikonoční přání. Ta jsou přehledně dělaná do kategorií podle významu a příležitosti, ke které chceme dotyčnému přání zaslat. Vybereme tedy kategorii Přání a podkategorii Přání k Velikonocům.

Celkově jsem napočítal okolo padesátky velikonočních přání ke stažení, což je dostatečné množství. Někomu možná bude vadit, že si nemůže přání filtrovat podle typu (fotografie, kresba, atd.). Nicméně v nabídce nechybí kromě klasických i animovaná velikonoční přání. Pohání je technologie technologie Flash a jsou čistě zábavného charakteru. Pokud si vyberete přání, zobrazí se jeho náhled a pod ním formulář k odeslání. Ten obsahuje údaje jako je jméno a email odesilatele, kolonku pro emailové adresy příjemců, text přání a možnost vybrat si zda chcete zaslat pohlednici i s hudbou a v jaký čas odeslat. Nutno říci, že žádná melodie určená speciálně pro Velikonoce v nabídce není. Potěší možnost odeslat pohlednici více příjemcům najednou a ušetřit tak čas.

Jak vidíte, tak přát vkusně, rychle a vlastně zadarmo je nejen možné, ale jde o způsob, se kterým se určitě budeme setkávat stále častěji. Tímto tedy vám čtenářům přeji za celý tým magazínu www.SWMag.cz příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku.

Sponzorované odkazy:

Článek Velikonoční přání ke stažení byl publikován 20. března 2008 v 17.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!