Velikonoční přání ke stažení

Tagy:  Velikonoční přání, Velikonoce, velikonoční obrázky

Sponzorované odkazy

Velikonoční přání ke stažení

Velikonoce jsou po Vánocích druhým největším svátkem a opět jde o ideální čas k zaslání nějakého pěkného přání rodině, známým, či svému šéfovi v práci. Doba pokročila a klasické pohledy s velikonoční tématikou jsou nejen dražší a dražší, ale mnohdy jde i o archaický přežitek. 21. století je zasvěceno Internetu, takže se podívejme na elektronická velikonoční přání na serveru www.ecards.cz.

Vznik Velikonoc

O historii a vzniku těchto svátků se velmi hezky a podrobně zmiňuje otevřená online encyklopedie Wikipedie z níž cituji:

Velikonoce, též Pascha (z latinského Pascha < řec. πάσχα pascha) či Pesach (hebrejsky פֶּסַח pesach přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který připadá na březen nebo duben. V křesťanském pojetí jsou Velikonoce oslavou vzkříšení Ježíše Krista z mrtvých (po jeho smrti na kříži). V židovském pojetí jsou Velikonoce památkou vysvobození Izraelitů z egyptského otroctví, z něhož je vyvedl prostřednictvím Mojžíše Hospodin. O slavení Velikonoc křesťany nemáme zmínek v Novém zákoně, nejstarším svědectvím o Velikonocích je Velikonoční promluva Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy. Svátky Ježíšova vzkříšení jsou významově provázány s židovskou oslavou Pesachu a dodnes v sobě nese prvky této židovské oslavy. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení je chápáno jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Velikonoční oslavy se liší podle regionů. Protože se časově zhruba kryjí s pohanskými oslavami příchodu jara, lidové tradice převzaly z předkřesťanských dob mnoho zvyků a obyčejů. Nejčastější velikonoční symboly: beránek, kříž, oheň, svíce, vajíčko, zajíček a pomlázka.

Pojďme si popřát velikonoční přání

Hned v úvodu jsem zmínil, že dnes budeme přát skrze velikonoční přání ze serveru www.ecards.cz. Po otevření internetového prohlížeče a zadání určené adresy jste v mžiku přesunuti na hlavní stránku služby. Portál se nespecializuje pouze na velikonoční přání, ale také na hostování fotografií, které zasílají uživatelé a třídí do galerií. Já se ovšem zaměřím na samotná velikonoční přání. Ta jsou přehledně dělaná do kategorií podle významu a příležitosti, ke které chceme dotyčnému přání zaslat. Vybereme tedy kategorii Přání a podkategorii Přání k Velikonocům.

Celkově jsem napočítal okolo padesátky velikonočních přání ke stažení, což je dostatečné množství. Někomu možná bude vadit, že si nemůže přání filtrovat podle typu (fotografie, kresba, atd.). Nicméně v nabídce nechybí kromě klasických i animovaná velikonoční přání. Pohání je technologie technologie Flash a jsou čistě zábavného charakteru. Pokud si vyberete přání, zobrazí se jeho náhled a pod ním formulář k odeslání. Ten obsahuje údaje jako je jméno a email odesilatele, kolonku pro emailové adresy příjemců, text přání a možnost vybrat si zda chcete zaslat pohlednici i s hudbou a v jaký čas odeslat. Nutno říci, že žádná melodie určená speciálně pro Velikonoce v nabídce není. Potěší možnost odeslat pohlednici více příjemcům najednou a ušetřit tak čas.

Jak vidíte, tak přát vkusně, rychle a vlastně zadarmo je nejen možné, ale jde o způsob, se kterým se určitě budeme setkávat stále častěji. Tímto tedy vám čtenářům přeji za celý tým magazínu www.SWMag.cz příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku.

Článek Velikonoční přání ke stažení byl publikován 20. března 2008 v 17.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...