Velikonoční přání ke stažení

Tagy:  Velikonoční přání, Velikonoce, velikonoční obrázky

Sponzorované odkazy

Velikonoční přání ke stažení

Velikonoce jsou po Vánocích druhým největším svátkem a opět jde o ideální čas k zaslání nějakého pěkného přání rodině, známým, či svému šéfovi v práci. Doba pokročila a klasické pohledy s velikonoční tématikou jsou nejen dražší a dražší, ale mnohdy jde i o archaický přežitek. 21. století je zasvěceno Internetu, takže se podívejme na elektronická velikonoční přání na serveru www.ecards.cz.

Vznik Velikonoc

O historii a vzniku těchto svátků se velmi hezky a podrobně zmiňuje otevřená online encyklopedie Wikipedie z níž cituji:

Velikonoce, též Pascha (z latinského Pascha < řec. πάσχα pascha) či Pesach (hebrejsky פֶּסַח pesach přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který připadá na březen nebo duben. V křesťanském pojetí jsou Velikonoce oslavou vzkříšení Ježíše Krista z mrtvých (po jeho smrti na kříži). V židovském pojetí jsou Velikonoce památkou vysvobození Izraelitů z egyptského otroctví, z něhož je vyvedl prostřednictvím Mojžíše Hospodin. O slavení Velikonoc křesťany nemáme zmínek v Novém zákoně, nejstarším svědectvím o Velikonocích je Velikonoční promluva Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy. Svátky Ježíšova vzkříšení jsou významově provázány s židovskou oslavou Pesachu a dodnes v sobě nese prvky této židovské oslavy. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení je chápáno jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Velikonoční oslavy se liší podle regionů. Protože se časově zhruba kryjí s pohanskými oslavami příchodu jara, lidové tradice převzaly z předkřesťanských dob mnoho zvyků a obyčejů. Nejčastější velikonoční symboly: beránek, kříž, oheň, svíce, vajíčko, zajíček a pomlázka.

Pojďme si popřát velikonoční přání

Velikonoční přání ke stažení (https://www.swmag.cz)

Hned v úvodu jsem zmínil, že dnes budeme přát skrze velikonoční přání ze serveru www.ecards.cz. Po otevření internetového prohlížeče a zadání určené adresy jste v mžiku přesunuti na hlavní stránku služby. Portál se nespecializuje pouze na velikonoční přání, ale také na hostování fotografií, které zasílají uživatelé a třídí do galerií. Já se ovšem zaměřím na samotná velikonoční přání. Ta jsou přehledně dělaná do kategorií podle významu a příležitosti, ke které chceme dotyčnému přání zaslat. Vybereme tedy kategorii Přání a podkategorii Přání k Velikonocům.

Velikonoční přání ke stažení (https://www.swmag.cz)

Celkově jsem napočítal okolo padesátky velikonočních přání ke stažení, což je dostatečné množství. Někomu možná bude vadit, že si nemůže přání filtrovat podle typu (fotografie, kresba, atd.). Nicméně v nabídce nechybí kromě klasických i animovaná velikonoční přání. Pohání je technologie technologie Flash a jsou čistě zábavného charakteru. Pokud si vyberete přání, zobrazí se jeho náhled a pod ním formulář k odeslání. Ten obsahuje údaje jako je jméno a email odesilatele, kolonku pro emailové adresy příjemců, text přání a možnost vybrat si zda chcete zaslat pohlednici i s hudbou a v jaký čas odeslat. Nutno říci, že žádná melodie určená speciálně pro Velikonoce v nabídce není. Potěší možnost odeslat pohlednici více příjemcům najednou a ušetřit tak čas.

Velikonoční přání ke stažení (https://www.swmag.cz)

Jak vidíte, tak přát vkusně, rychle a vlastně zadarmo je nejen možné, ale jde o způsob, se kterým se určitě budeme setkávat stále častěji. Tímto tedy vám čtenářům přeji za celý tým magazínu www.SWMag.cz příjemné prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku.

Sponzorované odkazy:

Článek Velikonoční přání ke stažení byl publikován 20. března 2008 v 17.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  9. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!