Vánoční přání na internetu

Tagy:  Vánoce, Nový rok, Silvestr 2007, PF, Vánoční obrázky, Vánoční přání

Sponzorované odkazy

Vánoční přání na internetu

Opět se nezadržitelně blíží konec roku a to je čas, který přeje nejrůznějším vánočním přáním, přáníčkům, gratulacím a jiným vyjádřením přání k Vánocům nebo Novému roku. Jelikož doba pokročila a pro spoustu lidí je již papír přežitkem, nastupují elektronická média. Dnes se podíváme na nabídku elektronických vánočních přání a ukážeme si, jak takové přání odeslat během pár vteřin a zdarma.

Konkrétně se budeme věnovat přáníčkům na stránkách http://pranicka.albi.cz/. Tento český web se na přáníčka doslova specializuje a nabízí tisícovky přání snad ke všem možným příležitostem. Narozeniny, svátky, promoce, narození dítěte, kondolence… vše je po ruce. My se ale zaměříme na přání k Vánocům a Novému roku.

Vánočních přání zde nalezneme celkem 156 a jsou řazené do 3 kategorií – Kreslený humor, Roztomilá a Tradiční. V sekci Kreslený humor jsou dokonce 2 druhy přání – klasická a animovaná, která využívají technologii flash od Adobe. Už dle názvů jde poznat, že se zde najde něco jak pro mladší i starší generaci, která si spíše potrpí na klasická vánoční přání, než na humorné výstřelky.

Za to tzv. PFek je skromnější množství a nalezneme jich zde jen 27. Opět jsou dělené do 3 skupin – Netradiční, Příroda v zimě a Tradiční. Zde se na rozdíl od vánočních přání nesetkáme s animovanými přáními. A teď už k samotnému přání a jeho odeslání.

Poté co si zvolíme přání, máme možnost nechat si ho zvětšit na plnou velikost pomocí tlačítka Náhled a podrobně se tak s přáníčkem seznámit. Pokud je opravdu podle našeho vkusu stačí kliknout na tlačítko Vybrat a vyplnit formulář. Ten sestává z několika položek se kterými nebude mít problém vůbec nikdo. Konkrétně jde o vyplnění jména a emailu odesilatele, email/emaily příjemců přání a hlavně text samotného přání, který se do něj automaticky vloží. Nechybí ani možnost zvolit čas odeslání v rozmezí ihned až nekonečno. Vánoční přání také může být odesláno jako email s odkazem na přáníčko, kde si ho příjemce prohlédne, nebo také jako samospustitelný program. Osobně preferuji první možnost, neboť je tak možné nechat si zaslat dodatečné informace, mezi které patří: datum odeslání, doručení a přečtení přání, informace o nevyzvednutí, atd. Pokud máte vyplněno můžete ještě jednou využít náhledu a vše si pečlivě zkontrolovat, případně pokračovat v odesílání.

A to je vlastně všechno. Určitě mi dáte za pravdu, že rozesílání přání po internetu má své nesporné výhody. Rychlost, pohodlí a široký výběr jsou hlavními taháky elektronických přání. Ovšem vyrovnají se takováto přání klasickým papírovým? A jaké preferujete vy vánoční přání?

Článek Vánoční přání na internetu byl publikován 9. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...