GetDataBack

Tagy:  GetDataBack, obnova dat, oprava poškozeného disku, pevní disk, obnova

Sponzorované odkazy

GetDataBack

Možná se to někomu už stalo. Někde se objevil vir, vypnuli proud, omylem jste si vymazali nějaký soubor. A co teď? Ne, bušení do klávesnice a pokus svrhnout počítač z okna ven na chodník není nejlepší řešení. Mnohem lepší řešení je použít program GetDataBack.

Jak pro NTFS, tak i pro FAT

Na začátek je nutné jedno důležité upozornění. Program GetDataBack funguje ve dvou verzích a je dost důležité kterou si zvolíte. Existuje verze pro souborový systém NTFS a jiná pro souborový systém FAT. Jak poznáte, který systém je na vašem pevném disku? Stačí na něj v Průzkumníku pravým tlačítkem myši kliknout a zvolit Vlastnosti. Zde tuto informaci naleznete. A ještě jedna důležitá rada. Program nesmí být nainstalován na stejný disk, ze kterého chcete data zahchraňovat. Můžete využít například bootovacího CD, pokud na počítači máte jen jeden disk. Obrázky k tomuto článku neberte doslova, spíše jako inspiraci, neboť jsem neměl možnost využívat druhého disk.

GetDataback nabídkaGetDataback nabídka

Výběr média

Velmi bych pochválil přehledné rozmístění ikon a ovládacích prvků v základní obrazovce programu. Vším Vás vede přehledný průvodce, pokud uděláte nějakou chybu, upozorní Vás. I když po častější práci s programem mohou být hlášky typu „Opravdu chcete vybrat soubory xxx, až yyy?“ poněkud otravné. První krok, který vás čeká je nastavení výběru médií. Všechny jednotky a rozdělený pevný disk máte na výběr, stačí si jen označit ty, se kterými chcete pracovat. Pokud nevíte přesně, z jaké části disku vám data zmizela, není nic snazšího než nechat celý výběr označen. Pokud dokážete sekci disku určit sami, nastavte ji. Velmi se tak zrychlí analýza, ta totiž trvá velmi dlouho.

Záchranna dat

Posledním a pro Vás určitě vytouženým krokem je samotná obnova poškozených dat. V okně programu se zobrazí nabídka s poškozenými, nebo vymazanými soubory a vy jen jednoduše označíte soubory, které chcete obnovit a uložíte je buď na disk, nebo třeba na CD. Malý problém může nastat, pokud máte trial verzi tohoto programu. Zde se vám soubory pouze zobrazí, není možné je obnovit. To jde až v plné verzi GetDataBack.

GetDataBack možnosti výběruGetDataBack možnosti výběru

Vzykoušet, ale…

Pokud však nechcete mít starosti s obsluhou tohoto programu, nebo nechcete riskovat, že Vaše data nebudou obnovena, zkuste profesionály. Pro tyto subjekty je obnova dat z poškozeného disku nebo jiných médií denním chlebem a jejich úspěšnost při záchraně dat z různých médií dosahuje téměř 100 %.

GetDataBack bude jistě skvělým pomocníkem, pokud dokáže využít všech jeho možností. Program bych doporučil spíše zkušenějším uživatelům počítače, i proto, že nemá českou lokalizaci. Dostupná je pouze anglická, nebo německá verze. Pro zájemce o koupi programu – na e-shopu sw.cz se verze pro NTFS prodává za 1414 Kč, verze pro FAT za 1215 Kč.

Klady

Jednoduchost
Skvělá úspěšnost obnovy

Negativa

Cena
Chybí čeština
Pomalá analýza disku

GetDataBack ke stažení zde:
GetDataBack download

Koupit GetDataBack

Sponzorované odkazy:

Článek GetDataBack byl publikován 30. července 2008 v 07.45 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Moderní domácnost je SMART
  10. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!