NetWorx - špičkové měření přenášených dat!

Tagy:  NetWorx, měření

Sponzorované odkazy

NetWorx - špičkové měření přenášených dat!

Měření objemu dat přijatých i odeslaných v lokální síti nebo internetu je poměrně široká rodina. A právě do této rodiny patří i program NetWorx. Informacím o něm, jeho výhodám i nevýhodám se budeme právě zde věnovat, tak s chutí do toho.


Základní informace

NetWorx je softwarový počin relativně mladé společnosti (založená v roce 2000) sídlící v Adelaide v Austrálii. Profil společnosti by se dal označit dvouslovným pojmem: síťové aplikace. A NetWorx mezi ně zapadá přesně. A dokonce je šířen ve verzi free, tudíž zdarma!
NetWorx je tedy měřící a statistický nástroj, který měří připojení k síti. Takovýchto programů existuje celá řada, ale NetWorx z nich vyčnívá a chlubí se tím, že dokáže nejen velmi kvalitně měřit přenesená i odeslaná data, ale také dokáže s těmito daty pracovat. Ano, naděje a vyhlídky má skutečně dobré, ale jak vše funguje, jaké má funkce a možnosti nastavení? To si přečteme dále.

Instalace, nastavení a první spuštění

Klasický spustitelný instalační balíček překvapivě čítá pouhý 1 MB dat a instalace nevypadá nijak složitě. Potvrzení licenční smlouvy, vytvoření zástupce ve Start menu, to jsou určitě velmi známé věci.
NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Novinkou však bude možnost nastavení zobrazení grafu v tray liště (vpravo dole). Možnost je implicitně zapnuta a my proto nemáme důvod ji vypínat. Navíc se nám tato funkce hodí, protože nezabírá téměř žádný prostor, vidíme stále internetovou, síťovou aktivitu a zabírá minimum paměti systému. Na konci instalace budeme vyzváni k okamžitému spuštění aplikace a potvrzení automatické aktualizace, což rovněž doporučuji.
NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Ihned, při prvním spuštění, je aplikace připravena k plnohodnotnému provozu a podle toho se i chová. Ihned po spuštění se nám zobrazí ikona programu v tray liště. Aplikace se spouští automaticky po startu systému.

Práce s programem a jeho funkce

NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Ihned po spuštění, příp. dvojitým poklikáním na ikonu programu, se dostaneme do hlavního okna. Zde se pohybujeme především pomocí záložek:
General – hlavní záložka, kde nalezneme dnešní objem přenesených dat
Daily/Weekly/Mon­thly Report – sada tří záložek, kde najdeme přenesená data denní/týdenní/mě­síční
Custom – možnost detailnějšího nastavení času sledování dat
Dial-Up Sessions – funkce určená uživatelům vytáčeného připojení k internetu
Hourly Rates – hodinový výpis přenosu dat
NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Pro získání co nejaktuálnějších dat stačí kliknout na tlačítko Refresh v horní části obrazovky aplikace. Výsledná data můžeme také exportovat do souboru .xls (Excel), .htm (Internet Explorer), .txt (poznámkový blok), a další. NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Další funkce získáme z ikony programu pomocí pravého tlačítka. Zde se nacházejí funkce Show Graph (zobrazení plně aktualizovaného grafu), Speed Meter (stopky měření), Usage Statistics (úvodní hlavní okno programu), Quota (možnost nastavení kvót a limitů), a další, které jsou méně významné. NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)
Poslední z velkých výhod programu je možnost zobrazení on-line grafu v tray liště, jak již bylo řečeno. Funkci můžeme spustit po nainstalování aplikace v sekci Panely nástrojů – NetWorx Desk Band, jak je ukázáno na obrázku. NetWorx - špičkové měření přenášených dat! (https://www.swmag.cz)

Zhodnocení

NetWorx skutečně dokázal to, co bylo na počátku řečeno, úspěšně se zařadil mezi síťové-měřící aplikace a já se nebojím dodat, že je možná z nich jeden z nejlepších! Už samotná volná distribuce z něj činí ideálního nápadníka k vyzkoušení a určitě nebudete litovat.
Mě samotného velmi mile překvapil a zařadil se v mém žebříčku na velmi dobré pozici. Proto ho používám trvale.

Mé hodnocení = 5/5

Download zde: NetWorx

Sponzorované odkazy:

Článek NetWorx - špičkové měření přenášených dat! byl publikován 23. dubna 2009 v 02.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  4. Google vyhledávač
  5. ICQ 5.1
  6. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Když web, tak od profesionála
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!