Obnova smazaných souborů: Rychle a jednoduše s Recuva

Tagy:  obnova, obnova dat, obnova souborů, obnova souboru, Recuva, záloha, zálohování, záloha dat, zálohování dat

Sponzorované odkazy

Obnova smazaných souborů: Rychle a jednoduše s Recuva

Omyl, nedbalost, smůla. To všechno Vás může potkat, když děláte nějaké věci na svém pc. V nenadání se Vám vypne pc, nezoufejte! Představujeme Vám Recuvu. Výsledek je vždy stejný. Smazaná data, která ještě chcete použít. Návštěva takového specialisty na obnovu souborů se může pořádně prodražit. Co tak dát šanci této utilite a vyzkoušet ji, než platit hříšné peníze?

Recuva je aplikace, která si ve světě softwaru určeného k obnově smazaných dat vydobyla slušné jméno a to především díky bezplatné licenci. Princip programu je jednoduchý. Oskenuje pevný disk (nebo jeho část) a předloží seznam nalezených dat, která se následně pokusí přivést zpět do života. Jak jednoduché viďte.

V Recuve můžete začít s průvodcem. Ti kteří jsou zdatnější, tak tento krok mohou bez problem přeskočit, protože se v něm nedozví nic co by nevěděli. V průvodci je důležité zvolit druh souboru, který se snažíte obnovit. To samozřejmě pomůže zrychlení prohledávání a také usnadní uživateli výběr z nalezených dat. Tuto možnost zvolíte, pokud hledáte nějaký konkrétní soubor. Střílíte-li naslepo, lze nechat vyhledat všechny možné formáty dat.

Jeden z dalších kroků je ten v němž si vybíráte lokaci, které se bude Recuva věnovat. Od toho se výrazně odvíjí doba skenování, kdy prohledání celého disku logicky trvá déle, než prohlédnutí jedné složky. Před samotnou vyhledávací akcí pak ještě zvolíte, zdali se má jednat o povrchnější prohledání a sken tak potrvá v řádech minut, nebo necháte Recuvu prohledávat do hloubky a tento proces jí potrvá i několik desítek minut až hodin. Obě úrovně pak samozřejmě přinesou různé výsledky.

Po skončení práce programu bude uživateli nabídnut seznam nalezených souborů. U každé položky se ještě objevuje barevný puntík symbolizující pravděpodobnost úspěchu obnovy. Zeleně označená data by neměl být problém získat zpět, zatímco u oranžových se to nemusí vždy povést na 100 % a červené je netřeba komentovat. Co si budeme nalhávat, Recuva stojí za to pokušení štěstěny v okamžiku, kdy se váš soubor ztratí.

Pokud však Vaše data zachránit nelze, a to z různých důvodů, obraťte se na profesionály. Pouze pro tyto společnosti je obnova smazaných souborů a dat z Vašeho utopeného, napůl shořeného či jinak poškozeného harddisku , flashky hlavní specializací a pro Vás téměř 100 % jistotou.

Závěrem

S Recuvou jsem naplno spokojen. Podařilo se mi s ní už zachránit pár věcí, které byly v ten daný moment velmi důležité. Pokud chcete ušetřit a přijít na své ztracené soubory zadarmo, tak Recuvu doporučuji.

Článek Obnova smazaných souborů: Rychle a jednoduše s Recuva byl publikován 14. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...