Ashampoo PowerUp XP Platinum 2

Tagy:  Ashampoo PowerUp XP Platinum, windows, xp, optimalizace, operační systém, čištění, obnova

Sponzorované odkazy

Ashampoo PowerUp XP Platinum 2

Na vylepšení a úpravu již ne zrovna nejmladších, ale stále nejpoužívanějších Windows XP existuje spousta programů. Můžeme namátkou uvést například nedávno recenzovaný program „TuneUp Utilities 2008“. Jelikož programů, které se zabývají problémem s optimalizací a úpravou Windows je mnoho, a jen málo z nich je kvalitních vrhneme se na recenzi jednoho z těch lepších titulů – Ashampoo PowerUp XP Platinum 2.

Instalace programuInstalace programu

Vzhled a porovnání s TuneUp

Vzhledově je PowerUp XP velmi podobný zmiňovanému TuneUp, je laděn v modro-žlutém designu s líbivými ikonami. Nabídka nastavení je obrovská, upravovat lze prakticky cokoliv, vzhled spuštěných oken, animace, vyhledávání v Průzkumníku atd. PowerUp XP také nabízí vyčištění registrů a nástroj sloužící k úplnému odinstalování programů, které už nechcete používat. Všechna nastavení v těchto nástrojích jsou přehledná, mazání i čištění registrů je rychlé, a uživatel má možnost proces ovlivnit nebo poupravit.

Oproti TuneUp má však PowerUp výhodu v možnosti nastavování síťového připojení. Konfiguraci se zde meze nekladou, takže kromě připojení na internet si také můžete pohrát s nastavením Outlooku a Internet Exploreru. Velké možnosti se nabízejí i pro správu více uživatelských účtů a možnosti zakládat a upravovat virtuální pracovní plochu.

Funkce a nápověda

Uvedli jsme možnosti funkcí, které jdou nastavit, ale nezmínili jsme se o „oblastech“ nastavení, takže jakýchsi okruhů funkcí, které jdou upravovat. Těchto okruhů je několik, namátkou Display, Applications (jen pro Office 2000 + 2003), Network & Internet atd. Je jich, ale ještě více.

Velkou výhodou programu je obsáhlá nápověda, bohužel ještě chybí překlad do češtiny, ale jestli jste alespoň trošku zkušení v angličtině nebude pro vás používání programu problém. A pokud náhodou něčemu nerozumíte, obrázky u nastavení vám alespoň vysvětlí, co kterou funkcí způsobíte.

Funkce programuFunkce programu

Srovnání verzí programu

Pokud ovšem máte nejnovější Windows Vista, nebude to pro vás problém. Když si program zakoupíte, dostanete se při registraci z verze „2“ na verzi „3“ která je s tímto recenzovaným programem takřka shodná, až na podporu Visty a na některá další vylepšení funkcí programu.

Hodnocení

Zhodnotit titul, který má velmi mnoho kvalitních konkurentů není jednoduché. Osobně jsem zkoušel mnoho podobných programů, avšak Ashampoo PowerUp XP Platinum 2, se mi jevil mezi všemi dalšími tituly jako nejkvalitnější, nejrychlejší a nejsnadnější k používání.

Hodnocení programu: 95%

Stránky výrobce

Ashampoo PowerUp XP Platinum 2 ke stažení zde:
Ashampoo PowerUp XP Platinum 2 download

Koupit Ashampoo PowerUp XP

Článek Ashampoo PowerUp XP Platinum 2 byl publikován 12. března 2008 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...