Automatické vypnutí počítače - Jak na to?

Tagy:  PowerOff, Automatické vypnutí PC, Automatické vypnutí počítače, automatické vypínání PC, automatické vypínání počítače, jak vypnout počítač, jak vypnout vzdálený PC, jak vypnout vzdálený počítač

Sponzorované odkazy

Automatické vypnutí počítače - Jak na to?

Napadlo vás nÄ›kdy, jaké by to bylo usínat u VaÃ…¡eho playlistu na YouTube, ale nechcete nechávat puÃ…¡tÄ›ný počítač celou noc? A co kdyby se dokázal vypnout sám?

Více zpÃ…¯sobÃ…¯

Rovnou si Ã…™ekneme, Ã…¾e to zaÃ…™ÃƒƒÃ‚­dit jde. Je tu ale dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ otázka – jak?

Bez dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ch programÃ…¯

Je zde zpÃ…¯sob, ke kterému nepotÃ…™ebujeme vlastnÄ› vÃ…¯bec nic, co bychom museli stahovat z internetu. To, Ã…¾e je trochu sloÃ…¾itÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ a Ã…¾e se pro nÄ›j chodí nÄ›kam, kam se vÄ›tÃ…¡ina lidí bojí, je vÄ›c druhá.

VÃ…¡e se odehrává v utilitce Spustit, do které napíšeme jednoduchý pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kaz shutdown /i.

Umístění aplikace Spustit

Umístění aplikace Spustit

Po potvrzení se objeví Dialog vzdáleného vypnutí, kde zadáme jméno naÃ…¡eho PC, nastavíme, jaký úkon má daný počítač provést a za jak dlouho to má udÄ›lat.

Zapsání pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazu

Zapsání pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazu

A tady se dostáváme k obrovskému nedostatku této funkce. Do kolonky pro čas, po jehoÃ…¾ uplynutí se má PC vypnout, se vejde pouze trojciferné číslo, čili maximálnÄ› 999 sekund, coÃ…¾ je zhruba čtvrt hodiny. To rozhodnÄ› nestačí. ObzvlášÅ¥ ne, pokud vážnÄ› chcete usínat u hudby.

Dialog vzdáleného vypnutí

Dialog vzdáleného vypnutí

Pokud tuto moÃ…¾nost ale i pÃ…™esto vyuÃ…¾ijete, je dÃ…¯leÃ…¾ité vÄ›dÄ›t, jak odpočet pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padnÄ› zruÃ…¡it. Znovu otevÃ…™eme Spustit, tentokrát ale napíšeme shutdown /a. Odpočet se tím zastaví.

ZruÃ…¡ení pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazu

ZruÃ…¡ení pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazu

PowerOff

Rád bych Vám pÃ…™edstavil program, který pro tyto pÃ…™ÃƒƒÃ‚­leÃ…¾itosti pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vám já. Jedná se o PowerOff.

NesmírnÄ› jednoduchý program, který umí spoustu vÄ›cí a je velmi úspěÃ…¡ný ve svém oboru. Jedná se samozÃ…™ejmÄ› o freeware, dalÃ…¡ÃƒÃ‚­m plusem je, Ã…¾e se vÃ…¯bec nemusí instalovat. StaÃ…¾ený PowerOff pouze rozbalíme a aplikace je hned spustitelná.

Za nedostatek by se dala povaÃ…¾ovat absence české lokalizace, u programu tohoto typu to ale myslím není nijak závaÃ…¾ný problém. V PoweOff prakticky nenarazíme na souvislé vÄ›ty, pro jeho práci je tÃ…™eba znát pár anglických slovíček. Ani angličtiny neznalí nebudou tedy mít problém s jeho manipulací, základní úkony v programu si zde ukážeme.

Práce v programu

Po spuÃ…¡tÄ›ní programu se nám naskytne pohled na onu kouzelnou tabulku.

PowerOff

PowerOff

První rámeček s názvem Select Computer se nás ptá, o jaký PC se bude jednat. Pokud o ten, na kterém zrovna program běÃ…¾ÃƒÃ‚­, zaÃ…¡krtneme Local Computer, pokud o jiný, vzdálený, zaÃ…¡krtneme Remote Computer a pÃ…™es tlačítko Specify ho blíže specifikujeme.

Specifikace vzdáleného PC

Specifikace vzdáleného PC

Po levé stranÄ› vidíme akce, které dokáže program počítači pÃ…™ikázat. Jedná se napÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad o Logoff (odhlášení), Reboot (restartování PC), Lock (uzamknutí PC), Turn on/off monitor (vypnutí a zapnutí monitoru) nebo právÄ› Shutdown – vypnutí počítače.

První tabulka po pravé stranÄ› s nadpisem Options ovládá bliÃ…¾Ã…¡ÃƒÃ‚­ podrobnosti kolem vybrané akce. Nastavujeme zde, jestli chceme pÃ…™ed vypnutím varovat uÃ…¾ivatele, mÃ…¯Ã…¾eme dokonce sestavit varovnou zprávu, která se ukáže vÃ…¡em uÃ…¾ivatelÃ…¯m, kterých se vypnutí týká, mÃ…¯Ã…¾eme naÃ…™ÃƒƒÃ‚­dit, jaký program se spustí, jestli bude ikonka viditelná na liÃ…¡tÄ›, atd.

Varovací zpráva

Varovací zpráva

NejdÃ…¯leÃ…¾itÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ tabulkou je ale ta s nadpisem When. Ta udává, pÃ…™i jaké pÃ…™ÃƒƒÃ‚­leÃ…¾itosti se uvedená akce provede. MoÃ…¾nost Immediate spustí akci ihned, políčko Scheduled nastaví pÃ…™esný čas a datum, je tu také moÃ…¾nost nastavení pravidelného provádÄ›ní akce. Poslední moÃ…¾nost After a process stops nám umoÃ…¾ní vybrat program, který jakmile skončí, PowerOff provede nastavenou akci.

PÃ…™esné nastavení data a času provedení akce

PÃ…™esné nastavení data a času provedení akce

VÃ…¡e se uvede do pohybu kliknutím na tlačítko Do it – PowerOff se minimalizuje na liÃ…¡tu a vyčkává na svÃ…¯j signál, pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padnÄ› zobrazuje odpočet.

Závěr

PowerOff je Ã…¡ikovná vÄ›cička, která je ve vÃ…¡ech smÄ›rech jednoduÃ…¡Ã…¡ÃƒÃ‚­, neÃ…¾ sloÃ…¾ité psaní pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazÃ…¯ do pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazové Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dky a počítání sekund. Program je k dispozici ke staÃ…¾ení z eDownload, jehoÃ…¾ odkaz naleznete níže.

Sponzorované odkazy:

Článek Automatické vypnutí počítače - Jak na to? byl publikován 6. března 2012 v 00.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!