Zabezpečení počítače před dětmi

Tagy:  bezpečnost, děti

Sponzorované odkazy

Zabezpečení počítače před dětmi

Sám sice dÄ›ti zatím nemám, ale určitÄ› mi vÄ›tÃ…¡ina rodičÃ…¯ potvrdí, Ã…¾e jsou to pÄ›kná kvítka, která zlobí a často a rádi vysedávají u počítače. Sám vzpomínám, Ã…¾e i mÄ› museli mnohdy od té blikající obrazovky odhánÄ›t a nutit k smysluplnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ činnosti. NaÃ…¡tÄ›stí, Ã…¾e v té dobÄ› jeÃ…¡tÄ› neexistoval program Child Control 2007, který by mi v dÄ›tství pÄ›knÄ› zatopil a rodičÃ…¯m uÃ…¡etÃ…™il pÄ›kných pár vrásek a hlavnÄ› nervy. Pojďme se podívat jak díky Child Control 2007 zabezpečit PC pÃ…™ed dÄ›tmi a nevyÃ…¾ÃƒÃ‚¡daným obsahem nevhodným pro dÄ›ti.

Zabezpečení počítače pÃ…™ed dÄ›tmi (https://www.swmag.cz)

Child Control 2007 je shareware program, takÃ…¾e pro jeho plné nasazení je tÃ…™eba zakoupit licenci (jinak funguje pouze mÄ›síc). Ta se u nás pohybuje lehce pod hranicí 900 Kč, coÃ…¾ nepokládám za pÃ…™ehnanou částku. Skoro 10 MB velká aplikace se instaluje naprosto stejnÄ› jako jakýkoliv jiný program a celý instalační proces je bohuÃ…¾el pouze v angličtinÄ›. U programu, který má slouÃ…¾it rodičÃ…¯m, kteÃ…™ÃƒƒÃ‚­ se jinak o PC nezajímají, by mÄ›ly být i ostatní svÄ›tové jazyky samozÃ…™ejmostí. Na konci instalace jste upozornÄ›ni na vloÃ…¾ení hlavního hesla, které zajistí, aby se k samotnému programu a zmÄ›nám nedostaly nepovolané osoby (dÄ›ti). KromÄ› hesla doporučuji zadat i emailovou adresu, na kterou vám bude heslo zpÄ›tnÄ› zasláno, pokud ho náhodou zapomenete.

Zabezpečení počítače pÃ…™ed dÄ›tmi (https://www.swmag.cz)

Po spuÃ…¡tÄ›ní programu vás pÃ…™ivítá jediné okno, ve kterém se vÃ…¡e ovládá. PÃ…™evládající barva je modrá, a vÃ…¡e pÃ…¯sobí pomÄ›rnÄ› sladÄ›nÄ›. Vlevo mÃ…¯Ã…¾ete zvolit sekci, kterou chcete právÄ› spravovat a vpravo vidíte a mÄ›níte vÃ…¡e potÃ…™ebné. Jednoduché a kaÃ…¾dý se zorientuje. Jen Ã…¡koda, Ã…¾e čeÃ…¡tinu program neobsahuje. PÃ…™ejdÄ›me ale k funkcím, které jsou vážnÄ› propracované.

První potěÃ…¡ující vÄ›cí je fakt, Ã…¾e veÃ…¡keré zmÄ›ny a nastavená pravidla se mohou dít globálnÄ› pro vÃ…¡echny uÃ…¾ivatelské účty, nebo kaÃ…¾dý uÃ…¾ivatelský účet spravovat extra a mít tak pro kaÃ…¾dé dítÄ› exkluzivní podmínky, co smí a co uÃ…¾ ne. Program také mÃ…¯Ã…¾e běÃ…¾et ve stealth reÃ…¾imu, coÃ…¾ znamená, Ã…¾e je pro uÃ…¾ivatele neviditelný a nikdo si programu nevÃ…¡imne. KromÄ› toho se veÃ…¡kerá aktivita vaÃ…¡ich dÄ›tí ukládá do logÃ…¯ a kdykoliv si tak zpÄ›tnÄ› mÃ…¯Ã…¾ete vyvolat, kdy byl počítač zapnutý a co se na nÄ›m dÄ›lo. Tyto logy si také mÃ…¯Ã…¾ete nechat zasílat e-mail a mít tak kontrolu tÃ…™eba ze zamÄ›stnání.

Zabezpečení počítače pÃ…™ed dÄ›tmi (https://www.swmag.cz)

Základní premisou programu je práce s Äasem. KonkrétnÄ› s Äasem, kdy kdo mÃ…¯Ã…¾e PC obsluhovat a kdy je k dispozici internetové pÃ…™ipojení. VÃ…¡e je pÃ…™ehlednÄ› Ã…™azeno podle dnÃ…¯ a u kaÃ…¾dého dne tak pohodlnÄ› nastavíte od kdy do kdy je moÃ…¾né co uÃ…¾ÃƒÃ‚­vat. Druhou uÃ…¾itečnou funkcí je správa programÃ…¯, se kterými mohou dÄ›ti operovat a které jim zÃ…¯stanou nepÃ…™ÃƒƒÃ‚­stupné. Dále mÃ…¯Ã…¾ete vypínat i takové komponenty jakými jsou pÃ…™ÃƒƒÃ‚­kazový Ã…™ÃƒƒÃ‚¡dek, stav nouze, editor registru (regedit), poloÃ…¾ka Start, správce úloh, atd. Také mÃ…¯Ã…¾ete skrýt vámi určené pevné disky nebo mechaniky. ProstÄ› zde se meze pÃ…™edstavivosti rodičÃ…¯m nekladou. Blokování sloÃ…¾ek jiÃ…¾ Ã…™adím mezi stálice a nijak netÃ…™eba se o tomto rozepisovat.

Zabezpečení počítače pÃ…™ed dÄ›tmi (https://www.swmag.cz)

Druhá velká část rÃ…¯zných fines se týká internetu a práce s ním. Na internetu je spousta vÄ›cí a témat, která dÄ›tskému vývoji zrovna neprospÄ›jí, a je uÃ…¾itečné nedat dÄ›tem pÃ…™ÃƒƒÃ‚­stup. Blokovat tedy mÃ…¯Ã…¾ete stránky s tématikou drog, alkoholu, sexu, zbraní, násilí, ale také lze blokovat webmaily, chaty a seznamky. Pokud dítÄ› na takovou stránku zabrousí, obsah se nezobrazí a mÃ…¯Ã…¾e být pÃ…™esmÄ›rováno na nÄ›jakou nezávadnou stránku (lze v nastavení zmÄ›nit). Dále lze blokovat určitá často hledaná slova (sex, porno, atd.).

Zabezpečení počítače pÃ…™ed dÄ›tmi (https://www.swmag.cz)

Child Control 2007 je pro starostlivé rodiče opravdu vysvobozením. Nabízí mnoho a díky tomuto programu mÃ…¯Ã…¾ete být zase o nÄ›co klidnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­, kdyÃ…¾ vaÃ…¡e dítÄ› bude u počítače, neboÃ…Â¥ budete vÄ›dÄ›t, Ã…¾e tam stráví jen pÃ…™esnÄ› určený čas a také na internetu bude ve vÄ›tÃ…¡ÃƒÃ‚­m bezpečí neÃ…¾ dÃ…™ÃƒƒÃ‚­ve. Za necelých 9 stovek jde o opravdu dobrou investici.

Hodnocení programu: 94%

Child Control 2007 shareware ke staÃ…¾ení zde:
Child Control 2007 download

Child Control 2007 – mÄ›jte pod kontrolou, co a kdy vaÃ…¡e dÄ›ti dÄ›lají na PC 

Sponzorované odkazy:

Článek Zabezpečení počítače před dětmi byl publikován 20. ledna 2008 v 21.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!