Bezpečnost firemních dat jako zdroj konkurenceschopnosti

Tagy:  konference

Sponzorované odkazy

Bezpečnost firemních dat jako zdroj konkurenceschopnosti

V poslední době se do popředí zájmu namísto zabezpečení sítí dostává ochrana bezpečnosti samotných dat. Ty se v dnešním světě, kde se stále více podnikových procesů automatizuje a je řízeno počítačem, stávají zásadním prvkem pro fungování společnosti. V silném konkurenčním prostředí, které je charakteristické pro období pomalého oživování po hospodářské krizi, mohou obstát jen společnosti s nejvyšší efektivitou všech podnikových procesů. Proto se odborníci ze světa IT bezpečnosti snaží najít ta nejlepší řešení, která umožňují rizika efektivně identifikovat, a následně je minimalizovat za zachování maximální dostupnosti dat pro uživatele.

Cenná a citlivá data jsou ohrožována celou řadou nebezpečí, a to jak externích, tak interních. Především ochranu proti externím hrozbám je pak třeba neustále aktualizovat a udržet tak krok s tvůrci malwaru a dalšími útočníky. A co víc, vývoj počítačové havěti se za poslední roky radikálně změnil. Havěť se již sama aktivně nešíří, ale pouze „číhá“ na některých webových stránkách, než na ně vstoupí uživatel, což může být spolu s metodou sociálního inženýrství považováno za dokonalou strategii. V poslední době se ale stává aktuální i ochrana před interními bezpečnostními riziky, tedy hrozbami spojenými s nezodpovědným nakládáním s daty či zneužitím citlivých dat zaměstnanci. Bezpečnost informačních systémů je velmi komplexní záležitostí, skládá se z mnoha složek a úkonů, které se navzájem doplňují a spolupracují. Zanedbání jedné složky může mít fatální důsledky pro celý systém. Je tudíž třeba dívat se na otázku bezpečnosti komplexně a z mnoha různých úhlů pohledu. To je cílem odborné konference a výstavy IT Security Workshop.

Čtvrtý ročník IT Security Workshopu, kterého se letos opět účastní významní hráči na trhu IT, nabídne přehlídku bezpečnostních produktů, díky nimž zůstane důvěryhodnost, dostupnost a integrace informací zpracovávaných a uchovávaných ve Vašich informačních systémech zachována.

Trendy v oblasti malware přiblíží návštěvníků v úvodní přednášce Igor Hák, autor stránek Viry.cz. Dále se budou přenášející zabývat například identifikací zranitelných míst informačních systémů, využitím paměťových zařízení ve firemní infrastruktuře, či správou přístupu uživatelů k firemním zdrojům. Ve výstavní části pak budou mít návštěvníci možnost diskutovat se zástupci firem i ostatními specialisty z oboru.

Atraktivními událostmi pro návštěvníky bude zajisté uvedení nového antiviru Security Essentials společnosti Microsoft, a moderní systém detekce anomálií a nežádoucích vzorů chování v síti FlowMon ADS společnosti Invea-Tech. Pro všechny návštěvníky konference jsme také připravili anketu, do které společnost GFI věnovala atraktivní netbook Acer Aspire One D250.

Letošní ročník IT Security Workshopu se uskuteční v úterý 23. března v pražském kongresovém centru U Hájků. Podrobný program můžete nalézt na www.itsw.cz, kde je také možné se zaregistrovat.

Článek Bezpečnost firemních dat jako zdroj konkurenceschopnosti byl publikován 15. března 2010 v 01.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Karolina Štochlová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...