Argente: Kvalitní čištění a správa počítače

Tagy:  Disk Cleaner, Uninstall Manager, Registry Cleaner, StartUp Manager, čištění, správa, úklid, registry, optimalizace, registr

Sponzorované odkazy

Argente: Kvalitní čištění a správa počítače

Hledáte kvalitní aplikace na údržbu a správu počítače? Jestliže ano, mám pro vás dobrou zprávu. Dnes si představíme kvalitní freeware aplikace pro vynikající správu a důkladné čištění vašeho počítače od španělského týmu Argente Software. Každá z aplikací zastává jednu funkci.V portfoliu můžete nalézt Registry Cleaner, Disk Cleaner, StartUp Manager a Uninstall Manager. Pojďme se jim tedy podívat na zoubek.

Registry Cleaner

Tento program vám opravdu důkladně a rychle vyčistí registry. Využívá totiž speciálního detekčního algoritmu, který detekuje veškeré chybné, popřípadě chybějící registry. Jeho používáním můžete zamezit shromažďování chybných registrů, ale také umožníte opravu špatných registrů. Před každým čistícím procesem registrů dělá program zálohy, a tak se nemusíte bát. Aby bylo čištění efektivní, je potřeba tuto čistku dělat častěji. Čas vám to opravdu nebude brát. Stačí pár kliků a vše je hotovo. Argente Registry Cleaner vám doporučuji z důvodu velké efektivity a jednoduchosti. Pro váš počítač je to opravdu ta správná medicína!

Registry CleanerRegistry Cleaner

Disk Cleaner

Chcete-li váš disk zbavit zbytečné přítěže v podobě dočasných souborů a historie, je tu pro vás Argente Disk Cleaner. Produkt vás bezpečně zbaví přebytečných dat, které jen zabírají drahocenné místo na vašem pevném disku. Úspěšně vás zbaví souborů s více než 40 příponami. Dále pak smaže soubory s nulovou velikostí, případně nefungující zástupce. Mnohdy se stává, že některé programy ukládají citlivá data. Program je schopný tyto data vymazat z více než 130 produktů. Prohledávat můžete jednak celý systém a nebo jen vybrané lokální disky. Argente Disk Cleaner určitě doporučuji, chcete-li ulehčit vašemu disku.

Disk CleanerDisk Cleaner

StartUp Manager

Velké množství programů spouští při startu další různé aplikace, aby zkrátily dobu svého startu a nebo aby udržovaly produkt neustále v aktuální verzi. Chcete-li je mít pod kontrolou, můžete sáhnout po StartUp Manageru. Čím více máte spuštěných aplikací při startu, tím se systém spouští o poznání delší dobu. Tento manažer vám ulehčí práci, protože neustálá změna registrů přece jenom trochu času zabere. Program nabízí dva režimy. Režim Normal určený především začátečníkům a režim Professional pro ty zkušenější uživatele. Díky tomuto manažeru můžete mít o poznání rychlejší start a chod systému.

StartUp ManagerStartUp Manager

Uninstall Manager

Všichni jistě znáte nástroj pro odinstalování programů ve Windows jinak známý pod názvem Přidat nebo odebrat programy. Uninstall Manager si bere za úkol nahradit tento integrovaný, ne vždy účinný, „odinstalátor“. Nabídne vám i několik funkcí navíc. Jednou z nich je například odebrání produktu ze seznamu bez odinstalování. Dále si pak můžete uložit seznam nainstalovaných programů do textové podoby, což je velmi šikovná pomůcka při reinstalaci systému. Nemusíte si totiž zdlouhavě vzpomínat, co že jste to tam vlastně měli. Samozřejmostí je pak výčet informací o dané aplikaci, jako je například verze, výrobce či datum nainstalování. Tento manažer vám nabídne komfort, který od integrovaného „odinstalátoru“ můžete jen těžko čekat.

Uninstall ManagerUninstall Manager

Pár slov na závěr

Španělský tým Argente Software nám dnes ukázal, že vyčistit a spravovat systém jde velmi jednoduše a rychle. Díky těmto čtyřem aplikacím si ušetříte mnoho času a také peněz. Všechny aplikace jsou totiž šířené jako freeware. Někteří z vás určitě ocení, že se každá tato aplikace instaluje zvlášť. Zamrzet by mohla nepřítomnost češtiny. Nakonec mi nezbývá nic jiného, než vám tyto aplikace doporučit.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Rychlost
  • Cena
  • Ovládání

Nevýhody:

  • Nepřítomnost češtiny
  • Chybí pokročilejší nastavení

Článek Argente: Kvalitní čištění a správa počítače byl publikován 7. září 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...