Nero Multimedia Suite 10 - Kvalita za nízkou cenu

Tagy:  Nero, Multimedia, Suite, 10, vypalování, data, video, zvuk, zálohování, komprese, Blu-ray, CD, DVD, obnova, software, Nero AG

Sponzorované odkazy

Nero Multimedia Suite 10 - Kvalita za nízkou cenu

V dnešním článku se podíváme do světa vypalovacích softwarů. Máte problém s vypalováním dat na disk? Neumíte najít potřebný kvalitní program, který by vše vyřešil za Vás? Našli jsme pro Vás řešení v podobě softwaru od společnosti Nero AG, která v letošním roce vydala další verzi světoznámého vypalovacího programu s názvem Nero Multimedia Suite 10.

Jednotlivé balíčky představovaly v minulosti samostatné programy jako jsou například Nero Burning ROM 10, Nero Vision Xtra, Nero BackItUp & Burn či Nero StartSmart. Nyní se společnost Nero AG rozhodla dát vše do kupy, do jednoho plně funkčního softwaru. Vznikl tak úplně nový program Nero Multimedia Suite 10, který se skládá ze 3 rozsáhlých nástrojů (Nero Vision Xtra, Nero BackItUp & Burn a Nero Burning ROM 10), které dávají softwaru potřebný lesk a dělají z něj nejkvalitnější a nepoužívanější vypalovací program na světovém trhu.

Obrázek I. Nero Multimedia Suite 10Obrázek I. Nero Multimedia Suite 10

Proč zrovna program Nero Multimedia Suite 10?

Myslím si, že každý z Vás už chtěl jednou v životě něco vypálit. Jelikož jste ještě neměli v počítači žádný takový software, který by splňoval všechny Vaše podmínky, proto se společnost Nero AG rozhodla a vydala plnou verzi programu Nero Multimedia Suite 10, který v okamžiku ohromil a okouzlil celý svět. Už při prvním spuštění je designově úchvatný. Vypalování je snadné až primitivní. Ke všem funkcím máte nápovědu.

Program nabízí dlouhou škálu funkcí a vymožeností, o kterých se konkurenci může jenom zdát. Mezi nejžádanější funkce patří záloha a následně obnova dat, práce s videem, se zvukem či vypalování ve formátu Blu-ray apod.

Jaké novinky Nero Multimedia Suite 10 přináší?

Tento program obsahuje 4 rozsáhlé balíčky funkcí, které tvoří jednotný software. Každý tento balíček se specializuje na něco jiného. Nyní si níže jednotlivé balíčky podrobně rozebereme a vysvětlíme si, k čemu se využívají a jaké jsou jejich vlastnosti. V neposlední řadě se také koukneme na funkce, o kterých je dobré se zmínit.

Nero Burning ROM 10

Dokonalé vypalování fotografií, hudby a videa

Aplikace Nero Burning ROM 10 má na starosti přehrávání audia a videa. Hlavní devízou této části je především vypalování a ripování, které jsou základním kamenem tohoto programu. Nově se zde také objevila detailnější nápověda. Technologie SecurDics zajistí kvalitní čtení disků bez ohledu na horší či dokonce zničený stav disku.

Obrázek II. Vypalování dat na diskObrázek II. Vypalování dat na disk

Nero MediaHub

Střih a zpracování zvuku

Tento balíček obsahuje jednotlivé funkce, které pracují se zvukovými, obrazovými a videosoubory. Tvůrci programu především vylepšili fotoeditor, který byl v minulých verzích méně kvalitní a nepřehledný. Máte možnost výběru mezi amatérskou a pokročilejší editací. Najdete zde také podporu přípravy slideshow, ale bohužel zde chybí podpora formátu RAW.

MediaHub ripuje CD, DVD do formátů MP3, AAC nebo FLAC. Software dokáže vypálit obraz disku ve formátu Blu-ray, což je velice chvalitebné a dává programu potřebnou kvalitu. Bohužel tento program již dále nepodporuje přehrávání videa v tomto žádaném formátů. Avšak jsem si stoprocentně jistý, že tvůrci urychleně uvedou na trh nějaký plugin, který tento delikátní problém vyřeší a Vy si již budete moci pohodlně přehrávat Vaše videa ve formátu Blu-ray na svém počítači.

Obrázek III. Nero MediaHubObrázek III. Nero MediaHub

Nero Vision Xtra

Střih a tvorba videa

Vision Xtra obsahuje zcela nový videoeditor včetně authoringu. Dočkali jsme se také možnosti videa různě otáčet včetně detailnějšího ovládání jednotlivých funkcí spojených s tímto videoeditorem. Můžete si zde také pohrát se zvukem a se záznamy, které si sami vytvoříte. Vše si můžete uložit na pevný disk, uploadnout na internet nebo jen vypálit na disk (CD, DVD).

Obrázek IV. Ukázka I. – Nero Vision XtraObrázek IV. Ukázka I. – Nero Vision Xtra
Obrázek V. Ukázka II. – Nero Vision XtraObrázek V. Ukázka II. – Nero Vision Xtra

Nero BackItUp & Burn

Zálohování a obnova dat

Tento balíček je úplnou novinkou programu Nero Multimedia Suite 10. Tato část programu slouží k ukládání dat z počítače na nějaké přenosné médium, přesněji k zálohování dat, které je v dnešní době velmi využíváné a oblíbené. SecurDisc technologie zajišťuje čitelnost údajů a také chrání Vaše data před nechtěnými změnami. Prostřednictvím Nero RescueAgent můžete obnovovat Vaše soubory z paměťových médií. Nástroj Nero BackItUp SyncTool slouží k synchronizaci složek ve Vašem počítači.

Obrázek VI. Nero BackItUp & BurnObrázek VI. Nero BackItUp & Burn

Nero StartSmart

Vypalování a video editace

Ovládací centrum pro jednoduché a snadné ovládání průběhu vypalování, video editací apod.

Obrázek VII. Nero StartSmartObrázek VII. Nero StartSmart

Nero DicsCopy Gadget

Kopírování disků z operačního systému Microsoft Windows.

Nero WaveEditor

Dovoluje nahrávat hudbu a upravovat zvukové stopy pomocí různých filtrů.

Nero SoundTrax

Tato aplikace slouží k digitalizaci hudby ze starých vinylových desek či kazet.

Nero CoverDesigner

Máte možnost výroby vlastních návrhů obalů a štítků.

Nero Recode

Možnost kopírování videostop na DVD a archivace s kompresí na jednovrstvý disk bez ztráty kvality.

Nero ToolKit

Zvyšuje výkon počítače.

Pod jakým operačním systémem program nainstalovat?

Tento program můžete pouze nainstalovat a spustit pod operačním systémem společnosti Microsoft. Software běží pod Microsoft Windows XP, Vista a 7. Nevýhodou je, že na trhu najdete jen 32 bitovou verzi programu. Bohužel tento program nenajdete ani nespustíte pod operačním systémem Linux a Mac OS.

Cena a dostupnost softwaru na trhu

Nero Multimedia Suite 10 je velice známý vypalovací software, který již má ve světě své renomé. Tudíž je k dostání kdekoli na internetu. Plnou verzi si můžete zakoupit a poté stáhnout z oficiálních internetových stránek společnosti Nero AG, které jsou www.nero.com. Zkušební, 15-denní verzi, si můžete stáhnout z webových stránek www.edownload.cz. Odkaz na stažení zkušebního softwaru najdete na konci článku.

Produkt si můžete objednat na webových stránkách společnosti Nero AG, kde také najdete přesný ceník všech jejich produktů. Cena za koupi nového softwaru činí 79,99 $ (cca 1607,64 Kč včetně DPH). Vlastníte-li již nějakou starší verzi produktu, máte možnost upgradu, který vyjde přibližně na 53,99 $ (cca 1085,09 Kč včetně DPH). Také si můžete zakoupit jednotlivé baličky samostatně.

Hodnocení

Jsem zastáncem společnosti Nero AG. Tento vypalovací software využívám k práci s daty již řadu let. Osobně nejvíce využívám funkci vypalování dat na disk a také se zabývám zálohováním a obnovou dat. S nejnovější verzi tohoto programu jsem nadmíru spokojen, protože splňuje všechny mé požadavky, které by takový program měl mít. Vyniká především spolehlivostí, kvalitou, jednoduchostí, bezproblémovým chodem a také svým designem. Dle mého názoru nemá v IT oblasti žádnou konkurenci.

Doporučuji každému potencionálnímu zájemci. Budete žasnout, co všechno tento program umí a zvládá.

Program Nero Multimedia Suite 10 si rychle oblíbíte a poté se do něj jednoduše zamilujete.

Stáhnout Nero Multimedia Suite 10 z Edownload.cz

Výhody:

 • přehlednost
 • kvalita
 • jednoduchost
 • snadné ovládání programu
 • velký výběr kvalitních funkcí
 • rychlejší běh programu oproti minulým verzím
 • vypalování obrazu ve formátu Blu-ray

Nevýhody:

 • neběží pod Linuxem ani pod Mac OS
 • hardwarově náročný program
 • pomalejší ripování
 • nemožnost přehrávání videa ve formátu Blu-ray

Moje hodnocení:  99 %

Výborný program

Článek Nero Multimedia Suite 10 - Kvalita za nízkou cenu byl publikován 27. července 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...