Nero 9 - vypalování snadno a rychle

Tagy:  vypalování, zálohování, koupit, program, software

Sponzorované odkazy

Nero 9 - vypalování snadno a rychle

Téměř každý hojně využívá jednu z mnoha možností počítače, vypalování. Vypalovat můžete data, hry, dokumenty, písničky, zkrátka vše, co je potřeba. K dispozici je celá řada programů zdarma i programů placených, dneska se podíváme na jeden z těch placených, a to Nero 9. Jedná se, jak také vyplývá z názvu, již o devátou verzi v pořadí. Oproti verzi předchozí přináší řadu inovací a změn, které mohou příjemně potěšit každého zkušenějšího uživatele. Tak se pojďme podívat, co nového nám nová verze programu může nabídnout.

Instalace

Zakoupíte-li se Nero 9, může vás potěšit příjemné balení celého programu v pěkné krabičce, uvnitř se nachází samozřejmě DVD disk a manuál. První problémy mohou nastat již při instalaci. Máte-li v počítači nainstalovanou verzi předchozí, budete ji muset odstranit ručně, jelikož program sám nezjistí přítomnost předchozí verze. Program je kompletně přeložen do češtiny, oproti předcházejícím verzím je k dispozici na disku DVD, na CD se již nevešel. K Neru 9 dostanete také navíc testovací verzi programu MediaHome 4 a zálohovací nástroj BackItUp 4. Po zadání sériového čísla se dostanete k výběru typu instalace, na výběr máte „vlastní“ a „typickou“. Na výběr máte také zvolení instalace šablon, k dispozici je několik sad:

  • Šablony pro film – sada 1 – šablony pro titulky, informace o autorovi
  • Šablony pro nabídky – sada 1 – standardní 2D šablony se statickými obrázky
  • Šablony pro nabídky – sada 2 – 2D šablony s animovanými obrázky
  • Šablony pro nabídky – sada 3 – 3D šablony pro vytváření dynamických menu

Nero Start Smart

Nero Start Smart, přesně takhle se jmenuje hlavní řídící centrum celého programu, odkud můžete spouštět ostatní aplikace sloužící k vypalování. Možnost je také spouštět jednotlivé aplikace jednotlivě, je to o něco rychlejší, ale pro začínající uživatele méně pohodlné. Oproti předcházející verze se toho u Nero Star Smart nezměnilo, Hlavní změnu tu můžete najít v levém sloupci, kde se nachází všechny potřebné odkazující možnosti.

Automatické zálohování

Zálohování je provedeno automaticky v tom smyslu, že zadáte složku odkud se bude zálohovat, určíte filtrování souborů (dokumenty, mp3, videa…) a proces zálohování se uskuteční.

Přehrát soubor

Ve snaze udělat z Nera multimediální program, který toho hodně umí, vznikla i aplikace sloužící k přehrávání videí, písní. Program umí přehrávat celou řadu formátů, ale z mého pohledu mi přijde trochu nepohodlné zapínat kvůli přehrávání souborů program sloužící k vypalování, když je k dispozici celá řada přehrávačů a podobných programů.

Nero Vision

Nejvíc změn můžeme zaznamenat právě u zpracování videa. Přibyly nové funkce a rozšíření pro vytváření Blue-Ray menu. Firma se chlubí novou funkcí pro rychlé a jednoduché vybírání nahraných scén z digitálních kamer, dovede také z nataženého videa jednotlivé kapitoly hezky rozstříhat. Mezi jednu z povedených utilit patří např. možnost, že z nagrabovaného pořadu můžete vystříhat reklamu, jak to třeba dovedou i některé stolní rekordéry.

Nero Live

Jedná se o zcela novou aplikaci, obsaženou v Neru. S rostoucím počtem domácností dosahujících na digitální pozemní vysílání, určitě přijde k duhu mnoha majitelům TV karet, ostatně digitální TV na USB pořídíte už za pár stovek. Než budete moci Nero Live používat budete muset nejprve vše nastavit. Poté si můžete vychutnat nerušené sledování pořadů s vynikající kvalitou.

Shrnutí

Toto byly ty nejzajímavější změny, které můžete u nové verze Nera zaznamenat. Ostatní vlastnosti a možnosti programu se už příliš neliší od předcházející verze. Program určitě stojí za vyzkoušení, troufl bych si říci, že patří mezi jedny z nejlepších a nejprofesionál­nějších vypalovacích programů.

Vyzkoušet si ho můžete zde: Stáhnout trial verzi z edownload.cz

Zakoupit si ho můžete zde: Zakoupit plnou verzi na sw.cz

Článek Nero 9 - vypalování snadno a rychle byl publikován 12. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...