CDBurnerXP Pro: Kvalitní vypalování naprosto zdarma!

Tagy:  CDBurnerXP, Burner, vypalování, CD, DVD, záloha, zaznamenávání, kopírování

Sponzorované odkazy

CDBurnerXP Pro: Kvalitní vypalování naprosto zdarma!

Hledáte nějaký opravdu kvalitní nástroj pro vypalování vašich dat nebo se vám jen nechce platit za komerční produkty? Ať už se vás týká první či druhá otázka, mám pro vás vynikající zprávu – vypalování naprosto zdarma a kvalitně prostřednictvím velmi známého programu CDBurnerXP Pro, který si dnes představíme. Pojďme se tedy podívat, co od něj můžeme očekávat.

Výběr kompilaceVýběr kompilace

CDBurnerXP Pro pod drobnohledem

CDBurnerXP Pro jistě osloví mnoho uživatelů a to nejen díky své ceně a jednoduchosti. Mnozí z vás jistě nemají rádi různé zbytečně zatěžující programy, které běží na pozadí či neustále něčím otravují. Tohoto neduhu mnohých komerčních produktů se právě díky této alternativě jednoduše zbavíte. Program umí vypalovat několik druhů kompilací. Jednou z nich je například kompilace Datový disk, která umožňuje zaznamenávat ISO soubory a klasické datové disky. Dále je to Audio CD vytvářející zvukové záznamy. Můžete si nastavit například, jestli chcete mezi jednotlivými stopami mezery anebo ne. Další možností je vypalování ISO obrazů souborů přímo na disk. Na této funkci si myslím, že není co vysvětlovat. Poslední důležité kompilace jsou Kopírovat disk a Vymazat disk. Jak je již z názvu jasné, první jmenovaná kompilace vykonává nejzákladnější funkci – klasické kopírování disku. Tato položka vám ještě nabídne výběr mezi kopírováním hudby nebo dat. Druhá jmenovaná umožňuje smazat data z přepisovatelných disků. Program bohužel nepodporuje přímé kopírování z jedné mechaniky na druhou. Automatická aktualizace je samozřejmostí.

Uživatelské rozhraníUživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní

CDBurnerXP Pro nabízí velmi jednoduché, přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní. Je rozděleno do několika částí, které si dále popíšeme. V horní části naleznete klasickou rozbalovací nabídku akcí a nastavení. V položce zobrazení si můžete zvolit různé úpravy uživatelského rozhraní, jako třeba poloha hlavních informativních „tabulek“. Dále následuje ikonová nabídka základních akcí a nápovědy. Zprostředkuje vám mnoho informací o vaší vypalovací mechanice, o vloženém médiu či funkci vysunutí a zasunutí plotny, respektive šuplíku v mechanice. V dolní části pak naleznete stavový řádek, který vás informuje o využité kapacitě disku, případně o velikosti vypalovaných dat. Hlavní pracovní rozhraní programu je rozděleno do čtyř částí. První část je strom složek, který vám umožňuje rychlé hledání požadovaných dat. Nad ním se nachází rozbalovací nabídka kmenových složek. Další částí je okno zobrazující jednotlivé soubory a složky. Prostřednictvím této nabídky vytváříte kompilace. Složky či soubory vložíte jednoduchým přetažením z jednoho okna do druhého. Třetí nabídka znázorňuje strom složek na kompilaci. Poslední vám ukáže soubory či složky právě vytvářené kompilace v klasickém zobrazení. Uprostřed pracovního rozhraní se nachází lištička s nabídkou vypalování a přidání, případně odebrání, zvolených dat.

NastaveníNastavení

Nastavení

Samotná položka volby není nijak obsáhlá. Naleznete zde pouze tři záložky – Obecná nastavení, Volby dat a Volby zvuku. Jak je již z názvu zřejmé pod záložkou Obecná data naleznete základní nastavení programu, jako například výběr jazyka, nastavení výchozí složky pro ukládání objektu a také nastavení chodu programu. Volby dat vám umožňují změnu názvu kompilace a také ujasní práci s méně známými typy souborů. Poslední záložka Volby zvuku obsahuje pouze funkci pro nastavení hlasitosti vypalovaného hudebního disku. Další nastavení naleznete v různých rozbalovacích nabídkách, případně v panelu.

Informace o mechaniceInformace o mechanice

Závěrečný souhrn a hodnocení

CDBurnerXP Pro nám dnes ukázal, že kvalitní vypalování není jenom doménou komerčních produktů, které mnohdy stojí obrovské sumy peněz. Program nabízí opravdu velmi jednoduché a přehledné rozhraní. Orientace by vám neměla dělat sebemenší problém, a když už, stačí pouze chvilka na naučení. V základu je přibalená i čeština. CDBurnerXP Pro si zaslouží opravdu vysoké hodnocení a já vám ho mohu jen a jen doporučit.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Cena
  • Intuitivní ovládání
  • Mnoho druhů kompilací
  • Automatická aktualizace

Nevýhody:

  • Přímé kopírování disků

Stáhněte si CDBurnerXP Pro zde:
CDBurnerXP Pro download

Článek CDBurnerXP Pro: Kvalitní vypalování naprosto zdarma! byl publikován 28. září 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...