Souboj vypalovacích freeware programů: I. část - Základní popis programů

Tagy:  freeware, vypalovací freeware, free vypalování, vypalování, burning, burn, burning cd, burning dvd, burn cd, burn dvd, vypalování cd, vypalování dvd

Sponzorované odkazy

Souboj vypalovacích freeware programů: I. část - Základní popis programů

Potřebujete-li akutně vypálit CD, či DVD, ale nechcete za něj zaplatit, využijte tzv. Freeware vypalovacích programů.

Jaký je vlastně rozdíl mezi freeware programy a placenými programy? Hlavní rozdíl je zcela zásadní. Freeware programy máte zcela zdarma, tudíž není potřeba koupě žádné licence, ani nic podobného, a vypalovat můžete zcela bez problému.

Abych Vám přiblížil programy, které je možné zdarma stáhnout a využívat, proto jsem si pro Vás připravil krátký článek na téma „Souboj vypalovacích programů“, který se bude skládat ze dvou hlavních částí. V dnešní části si jednotlivé programy představíme. Dozvíte se základní informace týkajících se mnou vybraných vypalovacích programů.

V druhé části, která vychází zítra, Vám ukážeme základní práci s jednotlivými programy a také zde naleznete krátké srovnání těchto vybraných freeware vypalovacích počinů.

Ultimate CD/DVD Burner

Potřebujete-li jen vypálit CD, či DVD, je pro Vás Ultimate CD/DVD Burner velmi snadný program vyhovující. Máte zde možnost vypalování všech druhů CD a DVD, anebo kopírování disků. Dále pak vytváření a následné vypalování ISO image.

Hlavní výhodou programu je to, že zde není potřeba žádné instalace do systému, tudíž Vám nezahlcuje počítač a můžete jej jednoduše spouštět z CD, externího HDD, USB flashdisku apod.

Obrázek I.Obrázek I.

Nero BurnLite

Dle mého názoru je freeware vypalovací program Nero BurnLite nejlepší volbou na internetu, nechceme-li platit za software. V této free verzi programu Nero můžete jednoduše, a přitom velmi kvalitně, vypalovat, kopírovat a celkově pracovat s CD, či DVD. Grafická část je také pěkně zpracována.

Bohužel zde nenaleznete pokročilejší funkce, jako například vypalování Blu-ray, zálohování apod. To vše je samozřejmě zapříčiněno tím, že se jedná o freeware.

Obrázek II.Obrázek II.

Ashampoo Burning Studio

Dalším velmi kvalitním a propracovaným freeware programem je Ashampoo Burning Studio. Samotný program vyniká především pohodlným a snadným vypalováním CD, či DVD, ba dokonce i Blu-ray disků. Máte zde možnost vypalování všech typů disků, jako například audio CD, datové CD, ISO image apod.

Výhodou tohoto programu je pokročilá práce se zálohou dat.

Obrázek III.Obrázek III.

Free Easy CD DVD Burner

Program Free Easy CD DVD Burner nabízí jednoduchou správu CD, či DVD disků. Taktéž zde máte možnost vypalování všech typů jednotlivých disků. Můžete rychle a snadno kopírovat CD/DVD, datové CD/DVD, hudební CD/DVD, ISO image, audio CD/DVD apod.

Obrázek IV.Obrázek IV.

DeepBurner Free

Mezi přední nástroje freeware počinu DeepBurner Free patří vypalování datových, ale i hudebních CD, či DVD, import a export ISO image na CD/DVD.

Výhodou tohoto programu je vytváření tzv. Autorunu, což je menu, které se spouští při vložení disku do mechaniky, bootovacích a tisknutelných dis­ků.

Obrázek V.Obrázek V.

CDBurnerXP

CDBurnerXP je snadný a lehce pochopitelný program sloužící k vypalování a následné správě všech typů CD/DVD (hudební i datové). Podporuje tvorbu a správu ISO image disků, které je možné vypálit na CD/DVD, či si jej volně uložit na Váš pevný disk.

Jeho výhodou je možnost konvertování audio souborů, jako například převedení WAV, anebo MP3 formátu. Podpora ID3 editoru.

Obrázek VI.Obrázek VI.

Na začátku dnešního článku jsem zmínil, že v dalším, posledním díle série „Souboj vypalovacích programů“ naleznete podrobnější popis práce s jednotlivými programy a jejich konečné porovnání.

Máme se tedy na co těšit, protože výsledek bude určitě více než zajímavý.

Článek Souboj vypalovacích freeware programů: I. část - Základní popis programů byl publikován 23. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...