Dopravniinfo.cz - rádce každého řidiče

Tagy:  dopravní situace, doprava, nehody, dopravniinfo.cz, www.dopravniinfo.cz, policie, silnice, dálnice, nehody

Sponzorované odkazy

Dopravniinfo.cz - rádce každého řidiče

Pokud jste řidič automobilu a vydáváte se na dlouhou cestu, určitě chcete mít jistotu co nejbezpečnější a nejrychlejší přepravy. Proto ji velká část motoristů uskutečňuje již doma, když si pracně zjišťuje kde jsou uzavírky, kde je snížená rychlost, atd. Se všemi starostmi Vám pomůže nový server Dopravniinfo.cz.

Bohaté zdroje informací

Za celým systémem tohoto informačního systému stojí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Studnicí dalších informací je pak dálniční a dopravní policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Záchranná zdravotnická služba, správci komunikací, obecní a městské policie a řada dalších institucí. Server Dopravniinfo.cz patří pod „Jednotný systém dopravních informací“. Ten produkuje nejen informace pro Dopravniinfo.cz, ale také pro televizní vysílání, rádia a další poskytovatele dopravních novinek. Projekt podporuje Ministerstvo vnitra a Ministerstvo dopravy.

První kroky

V základní obrazovce serveru Dopravniinfo.cz je zobrazena automapa České republiky. Pravděpodobně na ní naleznete několik desítek značek, určitě na ní najdete několik měst a nejdůležitější silnice a dálnice. Mapu můžete libovolně přibližovat a posouvat. Po pravé straně je sloupec, který zřejmě budete využívat nejčastěji. Právě ze jmenovaných zdrojů (HZS, ZZS, Policie) se zobrazují informace o nejaktuálnější dopravní situaci. Ikonka Vám prozradí, jestli jde o uzavírku, dopravní nehodu nebo jinou událost, je zde uveden kilometr silnice, na kterém se událost děje a časový odhad doby neprůjezdnosti komunikace.

www.dopravniinfo.czwww.dopravniinfo.cz

Procházíme značkami

„Velká“ mapa umožňuje téměř totéž jako zmiňovaný „panel aktualit“, ale dle mého názoru je v ní o dost snadnější orientace. Zobrazuje především události které panel nezobrazuje (kolony, přeplněná odstavná parkoviště, práce na silnici). Panel naopak poskytuje pouze uzavírky a dopravní nehody. Opravdové kouzlo ale spočívá v dalších informacích, mezi kterými si můžete libovolně přepínat. Jedná se o náhledy z kamer umístěných na dálnicích, výstrahy metohlásek (silný boční vítr, sněhové jazyky), stupně intenzity dopravy a nakonec určení naléhavosti situace. Pokud došlo někde k těžké dopravní nehodě a tvoří se dlouhé kolony, situace je naléhavá (stupeň tři), pokud jde o menší „ťukanec“ naléhavost je na stupni jedna.

kamera dopravniinfo.czkamera dopravniinfo.cz

Tvoříme vlastní trasu

Vysvětlili jsme si co dokáže mapa, jak se v ní orientovat, vysvětlili jsme si význam některých značek. Nyní se budeme věnovat záložkám, kterých je několik a mohou Vám velmi pomoci. Nachází se vedle položky Mapa, hned pod vyhledávácím řádkem. Záložka Seznam slouží k chronologickému výpisu událostí, které zatím chybí na „velké“ mapě. Jde třeba o menší nehody, tvorbu kolon a další problémy, které Vás mohou potkat. Záložka Schéma se hodí při plánování trasy. Její význam je jasný, zobrazí všechny problémy na vámi vybrané trase. Čtvrté v pořadí – Animace zatím nefungují. Poslední – O aplikaci slouží uživateli jako malá nápověda jak se na webu orientovat.

dopravniinfo.czdopravniinfo.cz

Poradí a pomůže

Dopravniinfo.cz je velkým pomocníkem pro každého řidiče. Bohužel funguje stále ve zkušebním provozu, odstraňují se vady a rozšiřuje se nabídka informací. Kromě aktuální dopravní situace si přičtěte ještě možnost plánování tras, RSS kanál, nebo vyhledávání uzávěrek do budoucna. Výsledkem je kvalitní rádce každého řidiče.

dopravniinfo.czdopravniinfo.cz

Hodnocení: 90 %

Dopravniinfo.cz

Článek Dopravniinfo.cz - rádce každého řidiče byl publikován 2. září 2008 v 16.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...