Feministky.com a příběh o tom jak jsem se jednoho dne slušně zasmál

Tagy:  feminismus, feministky.com, romana konečná, sdružení, server, zábava, humor, zábavné servery, novinář, článek, muži, muž, masturbace, sex, teorie, novinář

Sponzorované odkazy

Feministky.com a příběh o tom jak jsem se jednoho dne slušně zasmál

Pokud to můžu tak honosně nazvat, po dobu své novinářské praxe jsem viděl leccos. Spousty blogů různých uživatelů na síti, ve kterých se člověk dočte názory při kterých někdy mrazí v zádech, jindy se Vám z očí derou potoky slz. Nedávno mne zaujal projekt, který sice nezná příliš mnoho lidí, podvědomí o něm ale čím dál tím více roste. Předem zdůrazňuji že toto není PR článek, text pochází jen a pouze z mé hlavy a nebyl jsem k jeho napsání nikým a ničím přinucen :)

Kdo za tím (asi) stojí?

Tedy pojďme od začátku a řekněme si o co vlastně jde. „Magazín“ o kterém si nyní něco řekneme se nachází na adrese Feministky.com (jak jste si už asi domysleli z názvu článku :-)), běží na redakčním systému Joomla a „oficiálně“ ho zastupuje jistá Romana Konečná. Existence této osoby se podobá mýtům o UFO, nebo, ještě lépe hlášce z jednoho známého filmu „Však vaši **** jsem taky neviděl a věřím že ji máte“. Na každý pád je ale člověk jménem Romana Konečná zaregistrován na Facebooku, kde má 1297 (!) přátel. Paradoxem je, že ačkoliv kolektiv okolo Feministky.com vyjadřuje svůj nesouhlas s masturbací, jejich „šéfka“ je na Facebooku právě fanouškem stránky Masturbace.

Romana Konečná ovšem není jedinou „legendou“ těchto stránek. Mezi stálý kolektiv patří „rádkyně Julie“, která má většinou v sekci Poradna tendenci ohánět se právníky, soudy a policií, dále můžeme zmínit i „kolegyně“ jako je PavlinaZapletal­kova, marcela, ogarka, a další členky.

Fanatismus nebo dobrá zábava?

A co vlastně na webu najdeme? Jde hlavně o různé články, reportáže, dotazy, a podobné věci, které se nějak týkají feminismu. 99% článků se vyznačuje naprosto otřesnou gramatikou, která se ovšem „inteligentně odůvodňuje“. Dočteme se tak například, že pravopis není nutné používat protože ho vymyslel muž, že masturbací dochází k vysychání páteře, že počítače Aple vymyslel Forest Gump (záměrně nechávám v původním znění) a různé podobné perly. Nejvíce zábavy ovšem skýtají články o technických jevech a celkově mechanice, například originální návod jak přežít pád letadla , popřípadě teorie, že automobily mají mít přednost před vlaky protože je vlaků méně, atd.

Po přečtení jakéhokoliv článku jsou dvě možnosti reakce: buďto budete nevěřícně kroutit hlavou nebo se budete otřásat v záchvatech hysterického smíchu. Navíc každý článek je možné komentovat a slovní přestřelky mezi „feministkami“ a jinými návštěvníky webu jsou tu na denním pořádku a nepostrádají možnost velkého pobavení nad výroky některých jedinců.

My jsme, vy jste…My jsme, vy jste…

Kluci s klukama, holky s holkama?

Na českém internetu se objevují dvě teorie o webu. Jedni ho považují za skvělé dílko nudících se mužů, kteří dokáží své úlohy mistrně hrát a druzí se domnívají, a to je horší varianta, že členky jsou skutečné i se svými názory. Pokud si takovou možnost připustíte nevylučuji, že Vás čas od času vystraší ze sna. Bohužel, pokud je web míněn opravdu jako vtip, některé články hraničí na rozmezí zábavy a někdy až nechutných myšlenek.

Každopádně uvažuji nad dvěma věcmi. Jestli jde o vtip musím smeknout klobouk, pokud ale přemýšlím o možnosti skutečného počinu lidí s myšlenkami které publikují, vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě.

Stejně ale přeji všem dobré pobavení, protože podobných studnicí humoru je na tuzemském internetu zoufale málo, jako občasné uvolnění z pracovního vytížení se ale na Feministky.com určitě podívejte, alespoň se výborně pobavíte.

Moje hodnocení:  30 %

Výhody:

  • Humor

Nevýhody:

  • Vše ostatní

Článek Feministky.com a příběh o tom jak jsem se jednoho dne slušně zasmál byl publikován 13. ledna 2010 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (22).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...