Hvězda mezi účetními programy – Účto 2010

Tagy:  účto, ucto, 2010, účetnictví, ucetnictvi, účetní, ucetni, faktura, mzdy, DPH, Tichý & spol., Tichý, Tichy, daňová evidence

Sponzorované odkazy

Hvězda mezi účetními programy – Účto 2010

Společnost Tichý & spol. vydala v letošním roce novou verzi účetního programu. Účto 2010 je velice rozšířený a oblíbený program pro vedení účetnictví, který se stal jedním z nejprodávanějších a nejoblíbenejších programů pro daňovou evidenci. Vyniká především inteligentním a úsporným zadáváním dat, praktickým a účelným ovládáním a výbornou podporou od výrobce.

Obrázek I. Účto 2010Obrázek I. Účto 2010

Proč se Účto 2010 stalo nejlepší ve své oblasti?

Především je tento program velmi jednoduchý, co se týče ovládání, stabilní a spolehlivý. Obsahuje také elektronickou nápovědu a uživatelskou příručku. Umožňuje vedení jednoduchého účetnictví a kompletní firemní agendy (mzdy, závazky, pohledávky atd.). Usnadňuje práci a vedení odpisu majetku, zásob, fakturace, personalistiky, mezd, obchodní korespondence a také daňového přiznání. Dalším prvkem programu je uživatelsky přístupné nastavování legislativních parametrů, které Vám umožňuje rychle reagovat na změny v zákonech. Tento účetní program není náročný na hardware, proto ho lze využít i pod starým operačním systémem DOS. Výrobce každoročně zcela zdarma poskytuje softwarový upgrade, který zahrnuje aktualizaci legislativy, nových funkcí, tiskopisů apod. Má vynikající telefonický i emailový servis od výrobce, který poskytuje zcela zdarma. K programu si můžete dokoupit mnoho různých doplňků a rozšíření jako podrobné sklady, maloobchodní prodej, síťovou verzi atd.

4 hlavní přednosti účetního programu Účto 2010

Zdarma podpora od výrobce

Každý zakoupený software v sobě obsahuje bezplatnou podporu od výrobce. Budete-li mít problém s programem, vytočte bezplatnou telefonní linku a firemní zaměstnanci Vám zodpoví všechny Vaše otázky.

Praktické a jednoduché ovládání programu

Program byl navržen, aby co nejvíce usnadnil práci méně počítačově zdatným účetním. Bohužel na úkor grafiky, která se z programu uplně vypustila. V programu se pohybujete pomocí šipek a enteru, případně escapu.

Rychlé a úsporné zadávání dat

Logika programu je uzpůsobena pro rychlé zadávání dat, což je převažující činnost všech účetní.

Uživatelsky nastavitelné prostředí

Každý zaregistrovaný uživatel má právo si upravit prostředí programu podle svého gusta.

Jako každý program má i tento své nevýhody

Základní balíček neobsahuje síťovou verzi programu, tzn. verze jen pro 1 počítač. Samozřejmě není problém si síťovou verzi dokoupit, ale už to nebude tak výhodné a navíc to občas nepracuje zcela správně. Další problém se netýká programu, ale telefonní linky, protože je většinou nedostupná z důvodu přetížení sítě. Raději využijte elektronické nápovědy, uživatelského manuálu nebo odešlete zprávu na email výrobce.

Základní verze Účta 2010 obsahuje

 • daňovou evidenci (jednoduché účetnictví),
 • mzdy,
 • majetek,
 • fakturaci,
 • pokladnu,
 • banku,
 • DPH,
 • jednoduchou skladovou evidenci,
 • kompletní daňové tiskopisy,
 • knihu jízd apod.
Obrázek II. Dlouhodobý majetekObrázek II. Dlouhodobý majetek
Obrázek III. FakturaceObrázek III. Fakturace
Obrázek IV. Kniha jízdObrázek IV. Kniha jízd

Pod jakým operačním systémem program nainstalovat?

Účto 2010 běží pod operačním systémem DOS, Windows 95, 98, 2000, XP a Vista 32bit. Bohužel lze provozovat tento program jen v 32-bitové verzi operačního systému Windows, v 64-bitové verzi nelze nainstalovat ani spustit. Pod linuxem také neběží.

Aktualizace programu

Pokud jíž vlastníte starší verzi programu Účta a chcete zakoupit aktualizaci 2010, volejte na telefonní číslo 487 722 211 nebo pište na ucto@ucto2000.cz.

Cena a dostupnost

Cena produktu se pohybuje v rámci tisíců. Účto 2010 lze zakoupit v základní verzi za 3 998 Kč. Ceník a objednávkový formulář naleznete na webových stránkách www.ucto2000.cz.

Ocenění

Účetní program Účto již získal čtyřikrát známku ověřené kvality Czech Made a v anketách opakovaně získal první místo v kategorii účetní systém.

Závěrem

Musím uznat, že tento program je opravdu velice kvalitní, i když mě tam chybí více grafických prvků. Není potřeba dlouhých školení, protože je tento software velmi jednoduchý a přehledný. Pokud hledáte kvalitní účetní program, tento Vám mohu vřele doporučit.

Výhody:

 • přehlednost
 • nízká cena
 • dostupnost

Nevýhody:

 • grafika
 • DOSácké prostředí

Moje hodnocení:  85 %

Výborný program

Stáhnout Účto 2010 ze stránek výrobce

Článek Hvězda mezi účetními programy – Účto 2010 byl publikován 5. července 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...