Výmoly.cz - Mapa výmolů na silnicích v ČR

Tagy:  vymoly, výmoly, díry, nerovnosti, vady, chyby, vozovka, silnice, stav, auto, automobil, poškození, trhliny, praskliny, opravy, oprava

Sponzorované odkazy

Výmoly.cz - Mapa výmolů na silnicích v ČR

Nebaví vás stále kličkovat mezi nerovnostmi na silnici? Máte poškozený automobil v důsledku děr a trhlin na vozovce? Určitě nejste sami a připojte se proto do projektu Výmoly 2011. Zapojte se se svými příspěvky i fotografiemi do databáze, která bude informovat řidiče o nebezpečném stavu českých silnic, a navíc můžete získat hodnotné ceny.

Historie projektu

Projekt Výmoly 2011 – najděme nejhorší díru v republice (celý oficiální název projektu) je počinem velmi mladým. Datuje se teprve od roku 2011 a vznikl na podporu akce a soutěže Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru. Tato akce byla odstartována dne 24. ledna 2011 a potrvá až do 15. května téhož roku, dle oficiálních informací z webu Výmoly.cz .

Důvod vzniku akce

Pro přesné vyjádření důvodu vzniku akce Výmoly 2011 bude nejlepší, použiji-li přesnou definici uvedenou na oficiálních stránkách: Nechceme se smiřovat s tím, aby naše auta byla ničena a vznikaly tak další finanční škody, kvůli nezájmu odpovědných úřadů, organizací nebo jednotlivců. Vážíme si práce cestářů i jejich snahy zasahovat do stavu silnic. Zároveň chceme tímto projektem upozorňovat na havarijní stav vozovek a snažit se, aby došlo k nápravě. Po přečtení předchozích řádků už víme, co si tato akce klade za cíl. Nejedná se však spíše, než-li o pomoc ostatním motoristům, o marketingový akt?

Výmoly 2011 – titulní stranaVýmoly 2011 – titulní strana

Akce i soutěž

Jak již bylo uvedeno, jedná se o akci a stejnou měrou i o soutěž. Každá soutěž však má svá pravidla a vítězné ceny. Jaké ceny to jsou v tomto případě? Prvně si však uvedeme v jakých kategoriích se soutěží:

  • nezdařilejší fotografie – fotografie, která získá největší počet hlasů
  • nejhorší díra – obec, ve které bude bude nejhorší díra vyfocena získá symbolickou cenu Výmol 2011: Nejhorší díra v České republice
  • nejaktivnější fotograf – uživatel, který přidá největší počet fotografií výmolů

A o co se tedy soutěží? Jelikož je hlavním generálním partnerem společnost Point S – sít profesionálních pneuservisů, jedná se o ceny právě od této společnosti. Každá vítězná kategorie přitom je oceněna cenou zboží, za kterou si vítěz může převzít odměnu/y. A jak se zapojit do soutěže? Stačí navštívit již několikrát uvedenou internetovou stránku Výmoly.cz a dozvědět se o podmínkách soutěže více.

Výmoly 2011 – nejhorší výmolyVýmoly 2011 – nejhorší výmoly

A kde tedy najdeme informace o výmolech?

Toto je asi právě ta otázka, na kterou tu všichni netrpělivý motoristi čekají. Odpověď naleznou hned na titulní webové stránce akce. Máme zde mapu ČR po které se můžeme pohybovat (přibližovat, oddalovat apod.) a nacházet jednotlivé výmoly označené dopravní značkou Nerovnost vozovky. Pod ní se už skrývá konkrétní uvedení místa nerovnosti/výmolu včetně fotografie pro lepší představu. Myslím si, že by toto mělo být pro řidiče dostatečné informování.

Výmoly 2011 – detail výmoluVýmoly 2011 – detail výmolu

Výmoly/Nevýmoly, jezdit se stejně musí

Jak si jistě každý může všimnout, databáze výmolů z celé ČR není zdaleka kompletní a odvažuji se říci, že kdyby měla být kompletní, vypadala by mapka z titulní stránky jako jeden velký výmol. Ovšem to záleží na návštěvnících a motoristech, pokud si na svou jízdu autem vezmou fotoaparát a třeba i několikrát stisknou spoušť. Určitě by tak pomohli nejen sobě, soutěži, ale také ostatním motoristům, kterým informace o nerovnostech mohou zachránit nejen jejich peníze.

Internetové stránky projektu Výmoly 2011.cz

Článek Výmoly.cz - Mapa výmolů na silnicích v ČR byl publikován 24. února 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...