Inkoustové tiskárny a jejich funkce

Tagy:  inkoustové tiskárny, catridge, náplně, barvy, tisk, tiskárna, Canon, Epson

Inkoustové tiskárny a jejich funkce

Již jsme na SWMag.cz psali o šetření nákladů na tisk. Dnes se pro změnu podíváme na funkci inkoustových tiskáren, které jsou v četném zastoupení především v menších kancelářích a domácnostech.

Pár kapiček a hle! Obrázek!

Inkoustové tiskárny, jak již název napovídá, pracují s inkoustem. Jejich princip je velmi jednoduchý. Inkoust je z tiskových hlav vystřelován na papír velmi vysokou rychlostí. Inkoust se touto rychlostí do papíru velmi snadno vpije. V krátké době je takových kapiček vystřelena celá řada a objem jednotlivých kapiček čítá řádově pikolitry.

Samotný inkoust je skladován ve speciálních zásobnících, jinak zvaných cartridge. Cartridge v sobě obsahují i tiskové hlavy s tryskami. Catridge Epson či Canon jsou zástupci značkových náplní. Existují samozřejmě další alternativní a levnější výrobci a také metody doplňování.

Inkoustové tiskárny se dají rozdělit podle tiskových hlav. Existují tři typy – piezoelektrické, termální a voskové inkoustové tiskárny. Piezoelektrické jsou méně používané a tiskové hlavy nejsou součástí náplní, ale tiskáren. Jejich životnost je mnohem delší, to se však podepisuje na jejich ceně. Princip spočívá ve vystřelování inkoustu vlivem pohybu piezoelektrických trysek. Dalším typem inkoustových tiskáren jsou termální tiskárny. Hojně používání termální tiskárny mají jednoduchý princip. Inkoust je ohříván topnými tělísky a vlivem změny teploty se mění i tlak. V prostoru trysky vznikne přetlak a kapička inkoustu je vystřelena vně. Na obdobném principu pracují i voskové inkoustové tiskárny. Ty však pracují s pevným inkoustem a dosahují vyšší kvality tisku, lepšího míchání barev a živějšího podání barev.

Laser nebo inkoust?

Laserové i inkoustové tiskárny mají své plusy i mínusy, ostatně jako všechno. I když je všeobecně známo, že laserové tiskárny poskytují levnější tisk, například náplně do tiskáren Canon pracujících s inkoustem jsou o poznání levnější než tonery, nebo-li náplně do laserových tiskáren. Jednorázově tedy nemusí člověk zainvestovat tolik peněz. V závěru závisí jen a jen na vás, zda-li sáhnete pro inkoustové či laserové tiskárně. Cena laserových tiskáren je však stále výše oproti inkoustovým.

Článek Inkoustové tiskárny a jejich funkce byl publikován 9. července 2012 v 15.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!