Bollywood a Hollywood jdou do boje proti pirátům

Tagy:  internet, peníze, piráství, hacker, kopie, nelegální kopie

Internetové pirátství je víceméně fenomén, který pronikl v podstatě úplně všude. Téměř neexistuje člověk, který se někdy nepodíval na přepálený film, nebo který by si nepustil staženou MP3 písničku.

Americká filmová asociace, nejdůležitější zástupce filmového průmyslu v USA, se spojila s indickými profesionálními natáčecími studii a plánují tvrdě zasáhnout vůči pirátům, jak už samotným, tak proti organizovaným bandám. Nejvíce samozřejmě producentům vadí to, že jim unikají tak podstatné peníze, které by se jinak ocitly v tržbách filmu. Navíc si tím může případný obchodník s „pálenými“ filmy přijít na slušné peníze, pokud by svoje kopie prodával za, alespoň trochu rozumnou cenu.

Právě Indie je jedním z největších producentů i spotřebitelů nelegálních kopií filmů a hudby. Před ní je Čína, kde je pirátství na mnohem vyšším stupni. I přes to, se podle Indických úřadů v zemi prodá za rok okolo 700 miliónů nelegálních kopií.

Pomoct by měly tématicky zaměřené reportáže a vyšší tresty pro piráty.

Zdroj: NST.com.my

Novinka Bollywood a Hollywood jdou do boje proti pirátům byla publikován 25. března 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!