Disky Blu-ray budou ve výrobě i s větší kapacitou

Tagy:  Blu-ray, kapacita, mechanika, disk, médium, cd, standard, Blu-ray disk

I když má Blu-ray v základní verzi velkou kapacitu, někomu by možná mohla pořád přijít malá. Organizace Blu-ray Disc Association, tedy BDA, která se stará o vývoj a standardizaci disků vydala prohlášení, ve kterém očekává vývoj tří nebo čtyřvrstvých disků, které by měly mít kapacitu o dost větší.

Mluví se o zvýšení až na 128 GB, pomoci k tomu má rozšíření formátu BDXL a zlepšení výrobních postupů. Obyčejný Blu-ray disk má kapacitu 25 GB, během ledna tohoto roku ale byla spuštěna výroba disků, na které se vejde 33 GB dat. Standardní kapacita by nově měla být 100 GB a zmiňovaných 128 GB, přičemž disky s tou nižší by navíc měly být přepisovatelné.

Těžko se dá odhadnout, jak budou na novinku reagovat mechaniky, které jsou dělány na zavedený standard, zřejmě bude potřeba „dovyvinout“ nové mechaniky, které by byly schopné disky přečíst. Na jaké kapacitě se vývoj zastaví zatím není jasné, byly však vyrobeny vzorky Blu-ray, které byly 10 vrstvé.

Zdroj: Businesswire.com

Novinka Disky Blu-ray budou ve výrobě i s větší kapacitou byla publikován 8. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!