KLDR představila vlastní Linux

KLDR uvedla svůj operační systém Red Star. Podle tamějších zdrojů je to velký krok „kupředu“. Mnoho počítačových odborníků si myslím že uvedením Red Staru se snaží Severní Korea dohnat vyspělý počítačový svět. Zatím byla v KLDR situace taková, že většina lidí, kteří vlastní počítač používala Windows XP, popřípadě Windows Vista v pirátské verzi.

Red Star je v podstatě Linuxový systém, designově je velice podobný operačnímu systému Windows, zřejmě kvůli neochotě nebo neschopnosti vyvinout odlišné grafické rozhraní. Vývojáři dokonce vyvinuli „vlastní“ aplikace, tedy spíš upravili ty existující. Místo Firefoxu tak v Rudé Hvězde najdeme prohlížeč Naenara, kancelářský balík Uri a mnoho jiných.

Oficiálně je systém ve verzi 2.0 jeho vývoj má být již od roku 2002. Severní Korea se tak přidala do týmu totalitních zemí, které mají svůj vlastní operační systém.

Mluví se i o tom, že Red Star má program pro sbírání informací o navštívených stránkách a i o samotném vlastníkovi počítače.

Zdroj: Koreatimes.co.kr

Novinka KLDR představila vlastní Linux byla publikován 11. dubna 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. iVysílání – online televizní archiv České televize
  9. Smajlíci
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!