Korea bude blokovat noční hraní online her

Závislost na počítačových hrách je velice nemilý stav, pokud ovšem propadnou mladiství, někdy i děti, je situace opravdu vážná. Možné řešení, jak to napravit se snaží aplikovat v Jižní Koreji.

Celý systém je provázán s databází identifikačních čísel, tedy rodnými čísly tamějších obyvatel. Postih se zatím týká třech nejhranějších her: MapleStory, Mabinogi a Nexus, ovšem neplatí pro zahraniční tituly, takže třeba oblíbená série World of Warcraft bude dále bez blokování.

Jelikož nejrizikovější skupina je doma hlavně večer, v noci a brzo ráno, hry nebude moci spustit od půlnoci do osmi hodin do rána v závislosti na nastavení uživatele. Existují celkem tři varianty nastavení, od půlnoci do šesti hodin ráno, od jedné hodiny ráno do sedmi a konečně od dvou do osmi hodin.

Úřady přislíbily, že se zákaz nebude týkat jenom třech zmíněných titulů ale na seznam brzy přijdou další. Pomoci by měli i sami návrháři her, kteří slíbili například odměny těm, kteří budou svůj účet navštěvovat jen občas a nebudou na něm neustále.

Zdroj: Koreaherald.co.kr

Novinka Korea bude blokovat noční hraní online her byla publikován 18. dubna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!