Korea bude blokovat noční hraní online her

Tagy:  korea, online hry, jižní korea, hraní, závislost, hry, online hry, rpg

Závislost na počítačových hrách je velice nemilý stav, pokud ovšem propadnou mladiství, někdy i děti, je situace opravdu vážná. Možné řešení, jak to napravit se snaží aplikovat v Jižní Koreji.

Celý systém je provázán s databází identifikačních čísel, tedy rodnými čísly tamějších obyvatel. Postih se zatím týká třech nejhranějších her: MapleStory, Mabinogi a Nexus, ovšem neplatí pro zahraniční tituly, takže třeba oblíbená série World of Warcraft bude dále bez blokování.

Jelikož nejrizikovější skupina je doma hlavně večer, v noci a brzo ráno, hry nebude moci spustit od půlnoci do osmi hodin do rána v závislosti na nastavení uživatele. Existují celkem tři varianty nastavení, od půlnoci do šesti hodin ráno, od jedné hodiny ráno do sedmi a konečně od dvou do osmi hodin.

Úřady přislíbily, že se zákaz nebude týkat jenom třech zmíněných titulů ale na seznam brzy přijdou další. Pomoci by měli i sami návrháři her, kteří slíbili například odměny těm, kteří budou svůj účet navštěvovat jen občas a nebudou na něm neustále.

Zdroj: Koreaherald.co.kr

Novinka Korea bude blokovat noční hraní online her byla publikován 18. dubna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!