Korea bude blokovat noční hraní online her

Tagy:  korea, online hry, jižní korea, hraní, závislost, hry, online hry, rpg

Závislost na počítačových hrách je velice nemilý stav, pokud ovšem propadnou mladiství, někdy i děti, je situace opravdu vážná. Možné řešení, jak to napravit se snaží aplikovat v Jižní Koreji.

Celý systém je provázán s databází identifikačních čísel, tedy rodnými čísly tamějších obyvatel. Postih se zatím týká třech nejhranějších her: MapleStory, Mabinogi a Nexus, ovšem neplatí pro zahraniční tituly, takže třeba oblíbená série World of Warcraft bude dále bez blokování.

Jelikož nejrizikovější skupina je doma hlavně večer, v noci a brzo ráno, hry nebude moci spustit od půlnoci do osmi hodin do rána v závislosti na nastavení uživatele. Existují celkem tři varianty nastavení, od půlnoci do šesti hodin ráno, od jedné hodiny ráno do sedmi a konečně od dvou do osmi hodin.

Úřady přislíbily, že se zákaz nebude týkat jenom třech zmíněných titulů ale na seznam brzy přijdou další. Pomoci by měli i sami návrháři her, kteří slíbili například odměny těm, kteří budou svůj účet navštěvovat jen občas a nebudou na něm neustále.

Zdroj: Koreaherald.co.kr

Novinka Korea bude blokovat noční hraní online her byla publikován 18. dubna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Ochránit své obydlí můžete třeba i pomocí moderních kamer

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!