BSA hlásí v ČR stále méně pirátského softwaru

Organizace BSA, která bojuje proti softwarovému pirátství hlásí překvapující zprávu. Česká republika je údajně jednou ze zemí, kde je používání pirátského softwaru extrémně nízké. Míra pirátství stabilně klesá, oproti loňsku je to o jedno procento, předloni byl výsledek také o 1% vyšší.

Ve srovnání s ostatními zeměmi jsme na tom relativně dobře, umístili jsme se na 13. místě v žebříčku zemí, které mají nejmenší podíl používaného pirátského softwaru. Stále je ale procento používaného pirátského softwaru vysoké, pirátských je 37% ze všech programů, které jsou využívány ve firmách a domácnostech. Vůbec nejnižší procento používaného pirátského softwaru je trochu překvapivě v USA, na druhém místě je Japonsko a na třetím Lucembursko.

A co má na omezování kopírován největší efekt? Je to hlavě práce policie a větší ochota informátorů, kteří často z různých důvodů ohlásí na BSA používání nelegálního softwaru. Většinou to dělají bývalí zaměstnanci firem, kteří se mstí například za ztrátu zaměstnání.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka BSA hlásí v ČR stále méně pirátského softwaru byla publikován 7. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!