Nová verze CentOS

CentOS je linuxová distribuce, která vychází z RedHat Enterprise Linux, profesionální distribuce. Z RHEL si CentOS vypůjčil některé zdrojové kódy, takže jeho hlavní devizou je vysoká bezpečnost a stabilita.

Nová verze 5.5 opravuje několik desítek balíčků, dokonce i několik nových přináší. Byla upravena podpora hardwaru, aktuálně dokáže CentOS bezproblémově pracovat i s některými novými procesory od AMD nebo Intelu.

Společně s verzí 5.5 přibylo i aktualizací k jinému hardwaru, hlavně ke grafickým kartám a k ovládačům WiFi sítí, se kterými měl předtím CentOS občas problémy. Samozřejmě se jistých změn dočkala i stabilita celého systému, pochopitelně změn k lepšímu, o něco se podle vývojářů zvýšila i rychlost.

K CentOS nezastupitelně patří i základní dodávané programy, tedy prohlížeč Firefox a Thunderbird, nechybí samozřejmě ani kancelářský balíček OpenOffice.org.

Zdroj: Wiki.centos.org

Novinka Nová verze CentOS byla publikován 18. května 2010 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!