Operační systém Android využívá desetina smartphonů, většinu má ale Symbian

Tagy:  gartner, analýza, telefon, mobil, mobilní telefon, smartphone, operační systém, android, symbian, blacberry, RIM

Společnost Gartner, která se mimo jiné zabývá i analýzami trhu vydala zprávu, ve které hodnotí prodejnost smartphonů a zajímala se i o aplikace a operační systémy, které se na takových přístrojích nejvíce používají.

Naprostým králem pro operační systémy telefonů je ale Symbian, který si za první čtvrtletí tohoto roku zajistil první pozici s 44.3 % podílu. Mezi druhým a třetím místem není příliš velký rozestup, jako dvojka se ale umístil operační systém RIM OS, který se používá na přístrojích Blackberry, ten má podíl 19.4 %, o čtyři procenta hůře je na tom iPhone OS a konečně slibované čtvrté místo je Android.

Za Androidem se ještě umístil Windows Mobile, který má 6,8 %. Zastoupení se ale velice liší v každé zemi, například v USA je jasnou jedničkou RIM OS, Symbian je naopak jedním z nejméně využívaných operačních systémů.

Prodejnost smartphonů neustále roste, za první čtvrtletí tohoto roku nejvíce telefonů prodala Nokia, přes Samsungem a LG.

Zdroj: Gartner.com

Novinka Operační systém Android využívá desetina smartphonů, většinu má ale Symbian byla publikován 20. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!