Operační systém Android využívá desetina smartphonů, většinu má ale Symbian

Společnost Gartner, která se mimo jiné zabývá i analýzami trhu vydala zprávu, ve které hodnotí prodejnost smartphonů a zajímala se i o aplikace a operační systémy, které se na takových přístrojích nejvíce používají.

Naprostým králem pro operační systémy telefonů je ale Symbian, který si za první čtvrtletí tohoto roku zajistil první pozici s 44.3 % podílu. Mezi druhým a třetím místem není příliš velký rozestup, jako dvojka se ale umístil operační systém RIM OS, který se používá na přístrojích Blackberry, ten má podíl 19.4 %, o čtyři procenta hůře je na tom iPhone OS a konečně slibované čtvrté místo je Android.

Za Androidem se ještě umístil Windows Mobile, který má 6,8 %. Zastoupení se ale velice liší v každé zemi, například v USA je jasnou jedničkou RIM OS, Symbian je naopak jedním z nejméně využívaných operačních systémů.

Prodejnost smartphonů neustále roste, za první čtvrtletí tohoto roku nejvíce telefonů prodala Nokia, přes Samsungem a LG.

Zdroj: Gartner.com

Novinka Operační systém Android využívá desetina smartphonů, většinu má ale Symbian byla publikován 20. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!