Evropská unie chce zvýšit pokrytí a rychlost internetu pro obyvatele

Podobně, jak informovaly před několika měsíci úřady v USA chce i Evropská unie zainvestovat do rozšiřování internetu pro své obyvatele. Plán byl navrhnut velice smělý, EU by chtěla zajistit připojení na internet nejméně polovině domácností v Evropě, navíc s rychlostí ideálně 100 Mbps.

Evropská komise, která za návrhy k dalšímu rozvoji internetu stojí, má i další velice zajímavé plány. O poskytnutí připojení jsme se tu bavili, fungovat by mělo alespoň pro polovinu Evropy do roku 2020 alespoň rychlostí 30 Mbps. Kromě samotného zajištění poskytování připojení k internetu se i velice vážně mluví o doporučení zvýšení trestných sazeb pro ty, kteří nějak škodili na síti. V takovém případě by se mohli větších trestů dočkat například hackeři, softwaroví piráti nebo šiřitelé dětské pornografie.

Investovat se má i do osvětové kampaně, zaměřené jednak na děti, které by se měly dozvědět, že internet je „dobrý sluha, ale špatný pán“, na starší lidi by zas měla působit kampaň s různými rekvalifikačními kurzy v používání internetu nebo počítačů.

Více informací je možné dozvědět se na oficiálních stránkách projektu

Novinka Evropská unie chce zvýšit pokrytí a rychlost internetu pro obyvatele byla publikován 26. května 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!