Zaměstnanci Googlu nesmějí mít na svých počítačích nainstalovaný Windows

Tagy:  google, windows, gmail, soutěž, konkurence, server

K velice podivnému kroku se odhodlalo vedení giganta Google, když zakázalo svým zaměstnancům používat na počítačích a jiných zařízeních výrobky od konkurence, tedy od Microsoftu. Pokud z nějakého důvodu zaměstnanec chce Windows používat, musí si zažádat o speciální výjimku, ta mu ale nemusí být schválena.

Google začal s takovým nařízením pro zaměstnance už dříve, již nějakou dobu platí, že Windows nesměl být nainstalovaný na žádném „novém“ notebooku, nyní se již budou zaměstnanci postihovat i za používání Windows na starších strojích.

Google tvrdí, že je to řešení jak zvýšit bezpečnost přenosu dat a jejich ukládání. Při posledním velkém útoku na servery Googlu byly některé zasaženy velmi vážně a museli pak se „ladit“ zpět. Navíc Google využíval na serverových počítačích Microsoft, a právě jeho teď viní za problémy.

Kromě bezpečnosti ale slouží nařízení i k jakémusi vzdělávacímu poznatku. Někteří zaměstnanci totiž mají s ovládáním softwaru od Googlu problémy a to, že se s ním „budou muset naučit“ jim možná zvýší chuť do práce.

Zdroj: Ft.com

Novinka Zaměstnanci Googlu nesmějí mít na svých počítačích nainstalovaný Windows byla publikován 1. května 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!