Zaměstnanci Googlu nesmějí mít na svých počítačích nainstalovaný Windows

K velice podivnému kroku se odhodlalo vedení giganta Google, když zakázalo svým zaměstnancům používat na počítačích a jiných zařízeních výrobky od konkurence, tedy od Microsoftu. Pokud z nějakého důvodu zaměstnanec chce Windows používat, musí si zažádat o speciální výjimku, ta mu ale nemusí být schválena.

Google začal s takovým nařízením pro zaměstnance už dříve, již nějakou dobu platí, že Windows nesměl být nainstalovaný na žádném „novém“ notebooku, nyní se již budou zaměstnanci postihovat i za používání Windows na starších strojích.

Google tvrdí, že je to řešení jak zvýšit bezpečnost přenosu dat a jejich ukládání. Při posledním velkém útoku na servery Googlu byly některé zasaženy velmi vážně a museli pak se „ladit“ zpět. Navíc Google využíval na serverových počítačích Microsoft, a právě jeho teď viní za problémy.

Kromě bezpečnosti ale slouží nařízení i k jakémusi vzdělávacímu poznatku. Někteří zaměstnanci totiž mají s ovládáním softwaru od Googlu problémy a to, že se s ním „budou muset naučit“ jim možná zvýší chuť do práce.

Zdroj: Ft.com

Novinka Zaměstnanci Googlu nesmějí mít na svých počítačích nainstalovaný Windows byla publikován 1. května 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!