Pirátská strana neuspěla, "dojela" na program

Volby velice rázně zahýbaly s tuzemskou politickou scénou, někteří lídři stran odstoupili (Paroubek), jiní naopak velice zabodovali (Schwarznberg). Vzhledem k tomu, že tyto volby byly zvláštní tím, že se snažili přízeň voličů získat i ne příliš tradiční strany, očekávalo se nějaké překvapení.

Mnoho lidí věřilo v úspěch České pirátské strany, která však nakonec vůbec nedopadla, tak, jak se očekávalo. Někteří politologové vidí příčinu problému v přílišné konkretizaci volebního programu, resp. strana se příliš soustředila na svůj nejdůležitější cíl, tedy větší „otevřenost“ internetu a nesnažila se dostat do podvědomí občanů i jinými názory. Logicky tak oslovila hlavně mladé voliče, bohužel jich bylo příliš málo.

ČPS

ČPS

Českou pirátskou stranu tak dokázala předběhnout třeba podceňovaná Dělnická strana sociální spravedlnosti, Piráti dokázali zaujmout 0,81% voličů.

Na druhou stranu, nemůžeme ČPS příliš podceňovat, protože si na ni voliči už zvykli, a v příštích volbách by strana mohla dosáhnout i lepšího výsledku, než v těch letošních.

Zdroj: Volby.cz

Novinka Pirátská strana neuspěla, "dojela" na program byla publikován 31. května 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!