Tržní podíl Windows 7 posiluje

Tagy:  prohlížeč, operační systém, google, microsoft, firefox, chrome, opera, systém, linux, Windows 7, mac

Microsoft vládne trhu operačních systémů, vyplývá to z průzkumu, který si dal za cíl stanovit tržní podíly, ale i podíly internetových prohlížečů. Microsoft v OS suverénně vede, celkem má některou z verzí 91,28 % lidí.

Nejnovější OS Windows 7 si z pomyslného koláče „ukousl“ 12,67 %. Na druhém místě je s 5,27 % Mac OS X, přičemž v USA je v mnohem větším zastoupení než v Evropě. Zbývajících 1,13 % zaplňují různé Linuxové distribuce.

Pokud se podíváme na prohlížeče, zde vede Internet Explorer, má ale čím dál nižší podíl, snižování není nějak markantní, ale je trvalé. Aktuálně jde o 59,69 % podílu, Firefox má 24,35 %, silně posílal Google Chrome, který má 7,05 %. Z těch známějších prohlížečů nesmíme opomenout Safari, které si trochu polepšilo a nyní je na 4,77 %, posledním zástupcem je Opera s 2,43 %, i jí se podařilo trochu si svůj podíl zlepšit.

Pro zpestření jsou k dispozici i údaje o zastoupení jednotlivých verzí, vůbec nejvíce se používá Internet Explorer 8 (25,15 %), na druhém místě je také Internet Explorer ale ve verzi 6 a konečně třetí místo – Firefox 3.6.

Zdroj: Netmarketshare­.com

Novinka Tržní podíl Windows 7 posiluje byla publikován 3. června 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!