Google konečně uvolní zadržované data, o přezkoumání žádá Austrálie

Google si se svoji službou Street View opravdu příliš nepomohl. Což o to, funkce je to opravdu netradiční a zábavná, jenže málokdo mohl čekat, co všechno přijde, až na svět pronikne informace, že si největší hráč na IT trhu ukládal i data, které může mnoho lidí považovat za svá osobní.

Google sám chce vydat uložená data pro Německé, Španělské a Francouzské vyšetřovací orgány, konkrétně jde o uložené datové pakety, které byly nasbírány během činnosti automobilů, které byli vybaveny aparaturou pro focení okolí. Google přiznal, že některá data si opravdu uchovával, má jít například o adresy přístupových bodů, měřila se prý i síla signálu nebo přesná poloha WiFi vysílače.

Krom toho, že se problémy objevují v Německu, zažádala si i Australská policie o potřebný hardware, aby mohla uložené věci ohodnotit a popřípadě je uznat „nevhodnými pro sběr“. Připraveno už má být i několik žalob, zaměřených vůči porušení zákona o ochraně osobních údajů.

A vysvětlení původce všech potíží? Chybu a tedy i sbírání dat měla způsobit špatná, respektive zastaralá verze softwaru.

Zdroj: FT.com

Novinka Google konečně uvolní zadržované data, o přezkoumání žádá Austrálie byla publikován 8. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!