Google konečně uvolní zadržované data, o přezkoumání žádá Austrálie

Tagy:  google, bezpečnost, vyhledávání, sítě, wifi, street view, služby, zákony, německo, austrálie, francie, data, osobní data

Google si se svoji službou Street View opravdu příliš nepomohl. Což o to, funkce je to opravdu netradiční a zábavná, jenže málokdo mohl čekat, co všechno přijde, až na svět pronikne informace, že si největší hráč na IT trhu ukládal i data, které může mnoho lidí považovat za svá osobní.

Google sám chce vydat uložená data pro Německé, Španělské a Francouzské vyšetřovací orgány, konkrétně jde o uložené datové pakety, které byly nasbírány během činnosti automobilů, které byli vybaveny aparaturou pro focení okolí. Google přiznal, že některá data si opravdu uchovával, má jít například o adresy přístupových bodů, měřila se prý i síla signálu nebo přesná poloha WiFi vysílače.

Krom toho, že se problémy objevují v Německu, zažádala si i Australská policie o potřebný hardware, aby mohla uložené věci ohodnotit a popřípadě je uznat „nevhodnými pro sběr“. Připraveno už má být i několik žalob, zaměřených vůči porušení zákona o ochraně osobních údajů.

A vysvětlení původce všech potíží? Chybu a tedy i sbírání dat měla způsobit špatná, respektive zastaralá verze softwaru.

Zdroj: FT.com

Novinka Google konečně uvolní zadržované data, o přezkoumání žádá Austrálie byla publikován 8. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Rüdiger Theobald - Manažer evropské divize společnosti Verbatim
  5. Smajlíci na Facebooku
  6. SMS přání ke svatému Valentýnu na internetu
  7. Google Chrome 10: Nejrychlější prohlížeč na světě
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Yahoo.com - Světový vyhledávač?
  10. Webový portál slavných osobností? Osobnosti.cz

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!