Na světě je nové OpenCL 1.1

Tagy:  khronos, video, opencl, opengl, program, programování, aplikace, vývoj

Společnost Khronos Group, která se stará o vývoj a podporu standardů OpenCL a OpenGL, pustila do světa novou verzi rozhraní OpenCL, ve verzi 1.1. OpenCL slouží především k vývoji těch aplikací, které ke svému fungování potřebují co největší výkon počítače, zpětně však jde v aplikacích nastavit ta funkce, která umožňuje spuštění i na jiných, než předem nadefinovaných počítačích.

OpenCL by si v novější verzi mělo mnohem lépe rozumět s OpenGL, jedna z největších změn se týká asynchronního programování, které by nyní mělo být přehlednější a především rychlejší. Lepší podpora OpenGL znamená mnohem dokonalejší sdílení fotek. OpenCL se navíc dostalo do obrazu i celosvětově, jeho podporu přislíbili některé herní studia nebo výrobci. OpenCL má jistou podporu například od Apple, Sony nebo Electronic Arts.

Pro OpenCL pracují i někteří jiní vývojáři, hlavně z oblasti hardware, AMD, nVidia nebo IBM jistě nejsou pro většinu čtenářů neznámé firmy. OpenCL bude podporovat i nové datové typy, které zatím nejsou standardně uznané pro používání.

Zdroj: Khronos.org

Novinka Na světě je nové OpenCL 1.1 byla publikován 18. června 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!