Gimp 2.6.9 - žádné novinky ale spousta oprav

Jeden z nejpoužívanějších grafických editorů Gimp má novou verzi 2.6.9. Vývojáři tentokrát nejdou cestou novinek, spíše se soustředili na odstranění, popřípadě opravení chyb, které byly nalezeny. Rovněž bylo opraveno a aktualizováno několik jazykových lokalizací, čeština byla zachována.

Celkem je opraveno asi 19 nejdůležitějších chyb. Patří mezi ně například problémy s exportem do formátu Alias PIX, celková stabilita Gimpu je také vylepšena, protože bylo změněno nastavení tzv. GEGL operací. Byl opraven i možná trochu kuriózní problém, kdy při vkládání dokumentů PDF, které měly příliš dlouhé názvy Gimp jednoduše padal. Opravena byla chyba při ukládání souborů .ppm.

Výrazně přepracovaný je nástroj pro načítání a ukládání souborů, ten také ovlivňoval stabilitu programu. Další úpravy jsou spíše kosmetické, tedy upravení nástroje pro výběr textu, opraven byl problém s pamětí.

Kompletní seznam novinek v programu najdete na Developer.gim­p.org. Samotný Gimp pak můžete stáhnout na Gimp.org

Zdroj: Developer.gim­p.org

Novinka Gimp 2.6.9 - žádné novinky ale spousta oprav byla publikován 24. června 2010 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!