Seagate pouští do prodeje disk s kapacitou 3 TB, má stát jen 250 dolarů

Tagy:  pevný disk, externí disk, disk, usb 3.0, usb 2.0, usb, rozhraní, rychlost, tb, velikost

Extrémně velká kapacita a extrémně nízká cena, to mají být výsady nového externího disku STAC3000100 od společnosti Seagate. Disk má být 3.5", s váhou jednoho kilogramu a rozměry 15,8 cm x 12,4 cm x 4,4 cm.

Připojení k počítači bude vyřešeno pomocí USB 2.0, k disku ale bude k dispozici v obchodech adaptér k rozhraní FireWire 800 a také adaptér k novému rozhraní USB 3.0, pokračovatele zavedeného 2.0, odlišuje se především o dost rychlejším přenosem. Adaptér stojí padesát, respektive 40 dolarů.

Seagate bohužel nezveřejnil přesnější specifikace disku, jako je energetická náročnost, rychlost čtení a zápisu a podobně. Ví se jen uvedené rozměry a rozsah dostupných rozhraní. Disk by měl mít SATA rozhraní, čímž by se jeho využití neomezovalo jen na externí disk, ale bylo by ho možné používat i jako obyčejný pevný disk. STAC3000100 bude stát 250 dolarů, cena se však ještě v závislosti na rozšíření disku může měnit.

Kdy by se měl nový disk začít prodávat je otázkou, mluví se o přelomu srpna a září tohoto roku, což by odpovídalo i informacím od výrobce.

Zdroj: Xbitlabs.com

Novinka Seagate pouští do prodeje disk s kapacitou 3 TB, má stát jen 250 dolarů byla publikován 3. července 2010 v 15.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!