Seagate pouští do prodeje disk s kapacitou 3 TB, má stát jen 250 dolarů

Tagy:  pevný disk, externí disk, disk, usb 3.0, usb 2.0, usb, rozhraní, rychlost, tb, velikost

Extrémně velká kapacita a extrémně nízká cena, to mají být výsady nového externího disku STAC3000100 od společnosti Seagate. Disk má být 3.5", s váhou jednoho kilogramu a rozměry 15,8 cm x 12,4 cm x 4,4 cm.

Připojení k počítači bude vyřešeno pomocí USB 2.0, k disku ale bude k dispozici v obchodech adaptér k rozhraní FireWire 800 a také adaptér k novému rozhraní USB 3.0, pokračovatele zavedeného 2.0, odlišuje se především o dost rychlejším přenosem. Adaptér stojí padesát, respektive 40 dolarů.

Seagate bohužel nezveřejnil přesnější specifikace disku, jako je energetická náročnost, rychlost čtení a zápisu a podobně. Ví se jen uvedené rozměry a rozsah dostupných rozhraní. Disk by měl mít SATA rozhraní, čímž by se jeho využití neomezovalo jen na externí disk, ale bylo by ho možné používat i jako obyčejný pevný disk. STAC3000100 bude stát 250 dolarů, cena se však ještě v závislosti na rozšíření disku může měnit.

Kdy by se měl nový disk začít prodávat je otázkou, mluví se o přelomu srpna a září tohoto roku, což by odpovídalo i informacím od výrobce.

Zdroj: Xbitlabs.com

Novinka Seagate pouští do prodeje disk s kapacitou 3 TB, má stát jen 250 dolarů byla publikován 3. července 2010 v 15.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!