Wikipedia měla problémy, vypadla elektřina v datovém centru

Tagy:  učitel, dítě, škola, student, studování, internet, wikipedie, google, informace, nauka, encyklopedie, youtube, itunes, data, problém, závada, technika

Internetová encyklopedie Wikipedia měla technické problémy. Při oslavách Dne nezávislosti v USA vypadly její servery. Výpadek trval zhruba hodinu, pak již Wikipedia fungovala bezproblémově dál.

Za technickým problémem stojí relativně banální závada, v datovém centru na Floridě, které řídí servery encyklopedie vypadla elektřina. Než se technikům podařilo závadu opravit, trvalo to zhruba jednu hodinu. Wikipedia samotná upozorňovala uživatele na nefunkčnost hned po zadání adresy, objevila se hláška, že „technický problém není vážný a Wikipedia bude během chvíle fungovat“. O nefunkčnosti informoval také Twitter, zpráva o problémech v datovém centru se dostalo dokonce na hlavní stranu portálu.

Wikipedia už jeden takový, v podstatě stejný problém tento rok zažila, stalo se to na konci března tohoto roku, ani poprvé netrvalo napravení závady nějak dlouho.

Během posledních třech dní není Wikipedia jediným celosvětově známým portálem, který měl problémy. O hacknutí serveru Youtube.com jsme Vás již informovali, rovněž populární iTunes čelil napadení ze strany hackerů.

Zdroj: Mashable.com

Novinka Wikipedia měla problémy, vypadla elektřina v datovém centru byla publikován 7. července 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Wikipedia online encyklopedie
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!