Wikipedia měla problémy, vypadla elektřina v datovém centru

Internetová encyklopedie Wikipedia měla technické problémy. Při oslavách Dne nezávislosti v USA vypadly její servery. Výpadek trval zhruba hodinu, pak již Wikipedia fungovala bezproblémově dál.

Za technickým problémem stojí relativně banální závada, v datovém centru na Floridě, které řídí servery encyklopedie vypadla elektřina. Než se technikům podařilo závadu opravit, trvalo to zhruba jednu hodinu. Wikipedia samotná upozorňovala uživatele na nefunkčnost hned po zadání adresy, objevila se hláška, že „technický problém není vážný a Wikipedia bude během chvíle fungovat“. O nefunkčnosti informoval také Twitter, zpráva o problémech v datovém centru se dostalo dokonce na hlavní stranu portálu.

Wikipedia už jeden takový, v podstatě stejný problém tento rok zažila, stalo se to na konci března tohoto roku, ani poprvé netrvalo napravení závady nějak dlouho.

Během posledních třech dní není Wikipedia jediným celosvětově známým portálem, který měl problémy. O hacknutí serveru Youtube.com jsme Vás již informovali, rovněž populární iTunes čelil napadení ze strany hackerů.

Zdroj: Mashable.com

Novinka Wikipedia měla problémy, vypadla elektřina v datovém centru byla publikován 7. července 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  4. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!