TrueCrypt přináší ve verzi 7.0 tři podstatné novinky

Tagy:  truecrypt, šifrování, utility, souborový systém, ukládání, šifrovaní disku

Pokud se alespoň trochu zajímáte o open source programy, možná znáte volně šiřitelnou utilitu pro šifrování, tedy ochranu disků TrueCrypt. Tým, starající se o vývoj tohoto programu představil novou verzi 7.0.

TrueCrypt 7.0 přináší hned tři novinky, které mají významný vliv na funkčnost celého programu. Jako první novinka přibylo využívání nových instrukcí AES-NI, které jsou využívány v procesorech Intel a mají významný efekt na akceleraci šifrování pomocí algoritmu AES. Instrukce mají podstatný vliv na rychlost celého šifrování, ta by měla nyní podstatně vzrůst.

Druhou novinku si užijí majitelé operačních systémů Linux a Microsoft. Pro ně je totiž k dispozici funkce vytváření šifrovaných souborových systémů přímo na pevných discích, které mají 4 kB sektory.

Nová je i technologie API, která bude novou verzí TrueCryptu používána v operačních systémech Windows Vista, Windows 7, Server 2008 a Server 2008 R2. Nová verze má i jedno omezení, přestává podporovat šifrované souborové systémy, které jsou uloženy na disketách.

Zdroj: TrueCrypt.org

Novinka TrueCrypt přináší ve verzi 7.0 tři podstatné novinky byla publikován 24. července 2010 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!