Apple představuje LED monitor pro MacBook

Tagy:  apple, led, displej, panel, monitor, macbook, led cinema display, ekologie,

K pořádnému počítači patří pořádný monitor, proti tomu se nedá nic namítat, proto Apple představil svůj nový LED Cinema Display, který upoutá hlavně svým rozlišením, 2560×1440, a především úhlopříčkou, která je 27".

Vzhledem k zaměření panelu nemůže chybět zabudovaná webkamera iSight, přirozeně jsou k dispozici i reproduktory a mikrofon. Aby dokázal LED Cinema Display správně komunikovat s počítači z rodiny Apple, dali mu vývojáři konektor MagSafe. Pro připojení hardwaru jako je čtečka paměťových karet, myš, atd. je k dispozici USB rozbočovač.

Poměr stan LED Cinema Display je 16:9, designově jde o velice povedenou věc, panel drží na hliníkovém stojanu, který má otočný kloub, takže lze panel libovolně naklánět. Pro získání co nejlepších barev byla využita technologie IPS, velký vliv má i na kontrast, který je o dost vyšší než u ostatních obrazovek. Zajímavou vychytávkou je senzor světla, ten automaticky nastavuje jas tak, aby jednak šetřil oči, ale také spotřebovával co nejméně energie. Ekologii je vůbec připočítávána velká váha, proto nenajdete v LED panelu žádnou rtuť a sklo, ze kterého je obrazovka vyrobena neobsahuje arzen.

LED Cinema Display se hodí pro spolupráci takřka se všemi výrobky od Applu, ne jen pro MacBook ale i pro iPhone nebo iPod, který lze přes monitor dobíjet. .

Zdroj: Apple.com

Novinka Apple představuje LED monitor pro MacBook byla publikován 30. července 2010 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!