Android je oblíbenější než iPhone OS, zjistil to Canalys

Tagy:  android, smartphone, operační systém, windows mobile, rim, iphone, iphone os, apple

Společnost Canalys provedla průzkum, zaměřený na operační systémy pro tzv. smartphone telefony. Z průzkumu vyplývá, že operační systém Android, který vyvíjí Google je používán na více telefonech, než iPhone OS, jeho největší konkurent.

Ani iPhone OS, ani Android však nestačí na podíl největšího operačního systému, jako nejpoužívanější byl vyhodnocen Symbian, který si pro sebe zabral 43,5% všech přístrojů. Na druhém místě, ovšem s velikým odstupem se umístil RIM OS, který se dodává k výrobkům BlackBerry. Konečně na třetím místě je zmiňovaný Android s podílem 17,1%. iPhone OS tedy skončil až na čtvrté příčce s podílem 13,5%. Z dalších operačních systémů můžeme jmenovat rodinku Microsoft, ta ovšem získává jen 4,9%.

Výsledky se ovšem trochu liší v závislosti na zemích, kde byl výzkum prováděn. Za druhé čtvrtletí tohoto roku se tak stal Android nejprodávanějším operačním systémem v USA, kde získal 34% podíl a sesadil tak z „trůnu“ doposud dominující RIM OS, i když jinak dopadl Android až třetí.

Celosvětově se prodalo na celém světě 62,4 miliónů smartphonů, s trhem výrazněji zahýbalo představení nové generace iPhonu.

Zdroj: BBC.co.uk

Novinka Android je oblíbenější než iPhone OS, zjistil to Canalys byla publikován 7. srpna 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!